Maniacka dziesiątka po raz 11

Autor: miarecki. Poznań, 2 Grudnia 2014

Maniacką Dziesiątkę najszybciej pokonał Kenijczyk Joel Maina Mwangi z czasem 29:09, wśród kobiet w dotychczasowej historii zmagań najlepszy wynik osiągnęła uczestniczka Igrzysk Olimpijskich Katarzyna Kowalska 32:43. Właśnie rozpoczęły się zapisy do 11 edycji biegu cieszącego się ogromnym zainteresowaniem poznańskich biegaczy.

X Maniacka Dziesiątka - Poznań 15.03.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterTo sportowe wydarzenie sportowe odbędzie się 14 marca 2015 roku. Trasa ze startem na ul. Abpa Baraniaka poprowadzona zostanie przez Most Rocha, ul. Garbary, ul. Krakowską oraz ul. Królowej Jadwigi by uczestnicy wrócili nad tor regatowy Malta.

Organizowany przez poznańską grupę biegaczy KB Maniac Poznań, bieg na dystansie 10 km to największa dziesiątka w Wielkopolsce i jeden z największych biegów w Polsce. Po dziesięciu godzinach ponad 1500 osób zapisało się już do przyszłorocznej edycji. W edycji 2015 wprowadzono nowości w postaci rozróżnienia opłaty startowej na pakiet standard i pakiet premium (z techniczną koszulką do biegania). Organizatorzy zrobili ukłon w kierunku uczestników i opłata startowa na przyszłoroczną edycję pozostała na poziomie poprzedniej edycji.

Dla dzieci przeprowadzone zostaną biegi na krótkich dystansach.

Jak zawsze dla zawodników przygotowaliśmy piękne medale, na trasie znajdować się będą zespoły grające i dopingujące, wspaniałą atmosferę i szybką trasę, która powinna zapewnić rekordy życiowe – informuje Artur Kujawiński, dyrektor biegu.

Zapraszamy serdecznie na stronę biegu www.maniacka.kbmaniac.pl

X Maniacka Dziesiątka - Poznań 15.03.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Komentarze (Maniacka dziesiątka po raz 11)