Poznańskie judoczki Mistrzyniami Polski

Juniorki Akademii Judo mistrzyniami Polski (1)  Foto: Akademia Judo

O tytuł Drużynowego Mistrza Polski Juniorek w Judo walczyły zespoły poznańskiej Akademia Judo oraz broniące ubiegłorocznej pozycji Czarni Bytom – drużyna uważany za potęga Judo w naszym kraju.

Juniorki Akademii Judo mistrzyniami Polski (1) Foto: Akademia JudoPoznanianki rozpoczęły od zdobycia punktu w kategorii 48 kg przez Kamilę Busse. Do kolejnej wagi (52kg) wystawiona została młoda zawodniczkę kategorii juniorek młodszych Vanessa Machnicka, która w niesamowity sposób pokonała aktualną Mistrzynie Polski Juniorek tej kategorii.

W 57 kg przez ippon wygrała Eliza Wróblewska(również Juniorka Młodsza) z zawodniczką kategorii Juniorek. W 63kg dzielnie walczyła Laura Wróblewska, jednak zbyt duża różnica wagi nie dała jej szans na wygraną.

W wadze do 70 kg nie zawiodła Aleksandra Jabłońska, która wygraną zapewniła już pewne drużynowe zwycięstwo. W plus 70 kg przeciwniczką Oliwi Gawron była Wicemistrzyni Świata Juniorek, której poznanianka nie dała jednak rady pokonać.

Warto podkreślić, że 4 zawodniczki z naszego składu do Juniorki Młodsze , które nie odpuszczały ani na moment starszym przeciwniczkom i swoją determinacją i piękną klasą wywalczyły złoty medal – podkreśla trener mówi trener Radosław Miśkiewicz

W roku 2013 tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski zdobyliśmy w kategorii Juniorek Młodszych, w tym roku udało się ponowić sukces w kategorii starszej, a mianowicie Juniorek . Udowodniliśmy, że ciężka praca jaką zawodnicy wkładają w trening, systematyczny udział w zawodach oraz zaangażowanie podczas obozów daje zamierzony efekt. Wierzymy, że zawodniczki poznańskiego klubu mogą z powodzeniem powalczyć o medale na olimpiadzie w Tokio 2020 roku – zapowiada trener Miskiewicz.