K U L T U R A

15 lat Męskiego Grania

Męskie Granie Poznań - Mrozu  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Męskie Granie od lat jest częścią polskiego krajobrazu muzycznego. To więcej niż tylko festiwal; to społeczność, która wspólnie kształtuje kulturę muzyczną. Projekt otwiera przestrzeń dla różnorodnych gatunków i artystów, od alternatywnego popu po jazz, stanowiąc platformę dla zarówno doświadczonych gwiazd, jak i nowych talentów. Sprzedaż ostatniej puli biletów na wydarzenie wystartuje 24 kwietnia o godzinie 12:00.

Czym zaskoczy nas jubileuszowa edycja?

Orkiestra Orkiestr, wykonująca single Męskiego Grania z lat 2010-2024, Męskie Granie Orkiestry z poprzednich lat, prezentujące utwory, które fani projektu mogli usłyszeć tylko na minionych trasach, a także Artur Rojek, Daria Zawiałow, Igo, Miuosh x Zespół Śląsk „Pieśni Współczesne Epilog”, Mrozu, Nosowska, PRO8L3M, T. Love i Zalewski – to tylko część artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznej trasy Męskie Granie. Z okazji 15. edycji wydarzenia w siedmiu miastach pojawią się muzycy reprezentujący odmienne pokolenia, style i artystyczne wrażliwości.

Muzyczna Podróż Przez Polskę

Trasa festiwalowa Męskie Granie odwiedzi siedem miast, prezentując bogactwo artystyczne na Scenie Głównej oraz Scenie Ż. Każdy koncert będzie wyjątkowym doświadczeniem, łączącym różne style i inspiracje muzyczne, od klasycznych brzmień po eksperymenty dźwiękowe.

Powrót Legend

Z okazji jubileuszowej 15. edycji fanów czeka wyjątkowe doświadczenie – powrót Męskie Granie Orkiestr z poprzednich lat. To niepowtarzalna okazja, by ponownie zanurzyć się w atmosferę wcześniejszych edycji festiwalu i usłyszeć ulubione utwory w wykonaniu kultowych orkiestr.

Nowe Brzmienia na Scenie Klubowej

W tym roku debiutuje Scena Klubowa, zapraszając słuchaczy do odkrywania elektronicznych dźwięków. Kurator projektu, Wojtek Urbański, przygotował zróżnicowany line-up, który z pewnością zachwyci zarówno fanów muzyki klubowej, jak i tych, którzy poszukują nowych brzmień.

Dostępność Online

Po raz pierwszy streamowane będą aż dwa sobotnie koncerty, umożliwiając tym samym uczestnictwo w wydarzeniu nawet osobom spoza miast, gdzie odbywają się koncerty. To kolejny krok w kierunku demokratyzacji dostępu do kultury i muzyki.

Bilety i Informacje Praktyczne

Sprzedaż ostatniej puli biletów rozpocznie się 24 kwietnia o 12:00 na eBilet.pl.

Męskie Granie Poznań

26-27 lipca – Poznań, Park Cytadela

Piątek
Scena Główna

Spięty, Voo Voo i Leszek Możdżer, Kortez, Daria Zawiałow, Męskie Granie Orkiestra 2015: Smolik, Mela Koteluk, Fisz, Tomasz Organek

Scena Ż

Cheap Tobbaco, Kuba Dąbrowski, Homo Twist, Smolik//Kev Fox, Skalpel AV Set

Sobota
Scena Główna

Matylda/Łukasiewicz, Tomek Lipiński, Błażej Król x GOD (Gorzowska Orkiestra Dęta), Artur Rojek, Męskie Granie Orkiestra 2024

Scena Ż

VHS, The Stubs, Projekt WOW (Waligóra, Odoszewski, Wolas), Grubson, Beskres (By Kamp!)

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz