Pierwsza tura wyborów nie wszędzie przyniosła rozstrzygnięcie. Druga tura odbywać się będzie również w kilku miastach i gminach naszej metropolii.
Wybory właśnie się rozpoczynają. Lokale wyborcze otwierane są o godzinie 7:00.
Drga tura wyborów potrzebna jest w Poznaniu, gdzie wybierać będziemy prezydenta miasta.
Wybierać będziemy także wójtów i burmistrzów w Dopiewie, Komornikach, Kórniku, Suchym Lesie, Szamotułach, Śremie i Środzie Wielkopolskiej.
Aby kandydat został wybrany na prezydenta, wójta lub burmistrza musi otrzymać więcej niż 50% ważnie oddanych głosów. By nasz głos był ważny stawiamy “krzyżyk” w kratce tylko przy jednym z kandydatów.
Głosować możemy do 21:00.




![Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe Koziolki Aquanet 2026+06 [Aquanet] (2) Foto: Aquanet / materiały prasowe](https://www.lepszypoznan.pl/wp-content/uploads/2026/06/6o73tk-313x168.jpg)












Dodaj komentarz