Mustangi nie pozostawiły złudzeń

IKS 2017 Poznań - KSS Mustang  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W X rundzie Polskiej Ligi Koszykówki na Wózkach KSS Mustang pokonał IKS 2017 Poznań 32:79. Zespół z Konina zakończył rundę zasadniczą z kompletem zwycięstw.

Iks 2017 Poznań jest jednym z dynamicznie rozwijających się klubów w Polskiej Lidze Koszykówki na Wózkach. Zespół ten skupia się nie tylko na rywalizacji sportowej, ale także na promowaniu koszykówki wśród osób niepełnosprawnych oraz integrowaniu ich poprzez sport.

Mustang Konin to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w Polskiej Lidze Koszykówki na Wózkach. Zespół ten od lat dominuje w rozgrywkach ligowych, regularnie zdobywając mistrzostwa oraz inne prestiżowe trofea.

Polska Liga Koszykówki na Wózkach

Polska Liga Koszykówki na Wózkach to prestiżowa liga sportowa skupiająca najlepszych zawodników z niepełnosprawnościami fizycznymi, którzy rywalizują w dynamicznych meczach koszykarskich na wózkach. Liga ta od lat cieszy się dużą popularnością i uznaniem zarówno wśród zawodników, jak i kibiców, stanowiąc ważny element integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Zasady gry w Polskiej Lidze Koszykówki na Wózkach

Zasady gry są zbliżone do tych obowiązujących w tradycyjnej koszykówce, jednakże są pewne specyficzne regulacje dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Drużyny składają się z pięciu zawodników, a mecz trwa cztery kwarty po dziesięć minut każda. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez trafienie piłki do kosza przeciwnika.

Zasady dotyczące fauli i obrony

Podobnie jak w tradycyjnej koszykówce, w PLKwW obowiązują zasady dotyczące fauli, obrony oraz innych aspektów taktycznych i technicznych gry. Zawodnicy muszą przestrzegać regulaminu dotyczącego kontaktów fizycznych, unikając agresywnych zachowań i naruszania zasad fair play.