Sport

Koniec Ery Dawida Szulczka w Warcie Poznań

Warta Poznań - Pogoń Szczecin  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Kontrakt Warty Poznań z trenerem Dawidem Szulczkiem nie zostanie przedłużony, co oznacza, że szkoleniowiec, który prowadził „Zielonych” od listopada 2021 roku, odejdzie z klubu po zakończeniu obecnego sezonu Ekstraklasy.

Sukcesy i Wyzwania Pod Przewodnictwem Szulczka

Dawid Szulczek, obecnie najdłużej pracujący trener w PKO Bank Polski Ekstraklasie, objął drużynę Warty Poznań w 2021 roku, wyprowadzając ją ze strefy spadkowej i kończąc rozgrywki na 11. miejscu. Rok później, „Warciarze” zajęli ósmą pozycję. Teraz, zespół pod jego wodzą znów jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu i pozostania w lidze na kolejny sezon.

Zakończenie Współpracy z Wartą Poznań

Gdy Dawid Szulczek przechodził do klubu z Wigier Suwałki, podpisał umowę z Wartą do czerwca 2024 roku. Jednak po nieudanych negocjacjach na temat nowego kontraktu, obie strony zdecydowały się na rozstanie. Prezes klubu podkreślił, że decyzja została podjęta w atmosferze szacunku, a formalne pożegnanie będzie miało miejsce po zakończeniu sezonu.

Rozmawialiśmy na temat nowego kontraktu od dłuższego czasu, ale nie udało nam się osiągnąć porozumienia i wspólnie uznaliśmy, że nasze drogi się rozejdą. Obie strony szanują tę decyzję. Ogłaszamy ją już teraz, aby uciąć spekulacje – mówi prezes Warty Poznań, Artur Meissner i dodaje: – Na podziękowania dla trenera i godne pożegnanie przyjdzie jeszcze czas. Teraz wszyscy mamy świadomość pracy, która została tu jeszcze do wykonania w obecnym sezonie.

Dawid Szulczek wyraził wdzięczność za ponad dwuletnią pracę w Warcie Poznań, podkreślając dobre relacje w klubie. Skupia się teraz na wspieraniu zespołu w osiągnięciu celu – pozostaniu w Ekstraklasie.

Przez te ponad dwa i pół roku bardzo zżyłem się ze społecznością Warty Poznań. Wiele zawdzięczam temu klubowi. To przecież tutaj jesienią 2021 roku dostałem szansę pracy w Ekstraklasie i bardzo to doceniam. Chcę podkreślić, że mamy bardzo dobre relacje w sztabie i w drużynie, dlatego z optymizmem patrzę na najbliższe mecze. Mam teraz jeden cel – po raz trzeci utrzymać się z Wartą w Ekstraklasie. Tylko na tym się teraz skupiam – mówi Trener Dawid Szulczek.

Bilans Szulczka i Perspektywy Klubu

Trener Dawid Szulczek prowadził dotychczas Wartę Poznań w 86 oficjalnych spotkaniach, zdobywając 106 punktów w 81 meczach PKO Bank Polski Ekstraklasy. Złożyło się na to 28 zwycięstw, 22 remisy i 31 porażek (bilans bramek 89:89). Ponadto poznaniacy zanotowali 3 wygrane w 5 meczach Fortuna Pucharu Polski, a w tym sezonie dotarli do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Nowe nazwisko trenera zostanie ogłoszone po zakończeniu sezonu ligowego.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz