POZnań

Remont na ul. Hetmańskiej – utrudnienia dla pasażerów i kierowców

ul. Hetmańska (02.2024)  Foto: lepszyPOZNAN / S21

Remont torowiska oraz nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Kolejowej rozpocznie się w sobotę 27 kwietnia. Oznacza to zmiany w funkcjonowaniu w tym rejonie komunikacji miejskiej, ale też utrudnienia dla kierowców. Prace mają potrwać 3 tygodnie.

Konieczna stała się wymiana części rozjazdu wraz ze zwrotnicami na węźle Głogowska/Hetmańska od strony Dębca i Rataj – informuje Iwona Gajdzińska z poznańskiego MPK – jednocześnie w tym miejscu wymieniona zostanie nawierzchnia w torowisku, także na przejściu dla pieszych.

Wymuszone remontem zmiany na liniach 1, 7, 11 i 97

Tramwaje linii 1 i 11 jechać będą objazdem, który poprowadzi ulicami 28 Czerwca 1956 r., Wierzbięcice i Matyi. Bimby na linii 7 pojadą z Połabskiej do Starołęki Małej. Uruchomiona zostanie również linia 97, która zastąpi dotychczasową „siódemkę” w jej zachodniej części. Tramwaje linii 97 kursować będą z pętli Ogrody ulicami Dąbrowskiego, Przybyszewskiego, Reymonta i Hetmańską do węzła Głogowska/Hetmańska.

Autobusy T1

Autobusy za tramwaj T1 pojadą od węzła Głogowska/Hetmańska ulicami Głogowską, Winklera, Kasprzaka, Hetmańską do Rolnej i dalej Hetmańską i Głogowską do węzła Głogowska/Hetmańska. Dzięki temu będziemy mogli przejechać odcinek ul. Hetmańskiej, który zamknięty jest dla bimb.

Remont oznacza także pewne zmiany dla pieszych. Nie będziemy mogli korzystać z przejścia przez ulicę Hetmańską przy przystankach tramwajowych. 

Zmiany dla zmotoryzowanych

Czas, kiedy niemożliwy będzie ruch tramwajów na odcinku ulicy Hetmańskiej, zostanie wykorzystany na remont przejazdu tramwajowego na skrzyżowaniu Hetmańskiej z Kolejową i Górecką – dodaje Iwona Gajdzińska – te prace prowadzone będą w dniach od 27 kwietnia do 5 maja.

Na odcinku ok. 40 metrów wymienione zostaną szyny, usunięta zostanie dotychczasowa nawierzchnia z kostki, a w jej miejsce powstanie nowa, betonowa.

Nie będziemy mogli przejechać w obu kierunkach z Kolejowej na Górecką. Nie będziemy mogli również skręcając przejeżdżać przez torowisko. Utrzymany zostanie ruch na ulicy Hetmańskiej, choć jezdnia wraz z postępem prac może być czasowo zwężana.

Remont rozpocznie się w sobotę 27 kwietnia i ma potrwać około 3 tygodni.

Hetmańska Kolejowa remont Foto: Google Maps
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / S21

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz