Aglomeracja Sport

Bieg Krokodyla

ZaBIEGaj o FUNDUSZE 2018  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Ruszyły zapisy na charytatywny „Bieg Krokodyla” – inicjatywę poznańskiego Stowarzyszenia SamoDzielni. Środki zebrane podczas wydarzenia zostaną w całości przeznaczone na wsparcie osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodzin.

Stowarzyszenie SamoDzielni wspiera osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz ich rodziny m.in. poprzez tworzenie i prowadzenie mieszkań wspomaganych i treningowych, ale również w obrębie usamodzielniania, integracji i rehabilitacji. Jedną z inicjatyw, wspomagających realizację tych celów, jest charytatywny „Bieg Krokodyla”.

Wydarzenie odbędzie się już 11 maja w Poznaniu, w okolicach jeziora Rusałka. „Bieg Krokodyla”, poza wsparciem osób z niepełnosprawnościami, ma na celu propagowanie sportu i zdrowego stylu życia wśród społeczeństwa. Z tego powodu organizatorzy przewidzieli start w czterech głównych kategoriach, umożliwiających udział wszystkim zainteresowanym osobom, bez ograniczeń wiekowych: bieg główny (10km i 5km), marsz Nordic Walking (5km), biegi dziecięce (600, 400, 200, 100m) oraz młodzieżowy (1000m).

Warunkiem uczestnictwa w biegu jest dokonanie rejestracji elektronicznej pod linkiem oraz opłacenie pakietu startowego – 45 zł w przypadku dzieci, 65 zł – dorosłych. Rejestracje elektroniczne przyjmowane będą do środy 8 maja 2024 r., godz. 20.00.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Ewelina Jaśkowiak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz