Ścigali się na Torze Poznań

Motocyklowe Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski - Poznań 31.05.2014 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Motocyklowe Mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski - Poznań 31.05.2014 r. Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł RychterW miniony weekend na Torze Poznań odbyły się III i IV runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski oraz Puchar Polski. Zawodnicy rywalizowali w klasach Superbike, Superspot, Superstock 1000 oraz w klasach pucharowych.

W klasie Superbike głównym faworytem do zwycięstwa był Paweł Szkopek. Niestety, nie ukończył on ani sobotniego ani niedzielnego wyścigu. W tej sytuacji zwycięzcą został Ireneusz Sikora, który wygrał oba wyścigi Superbike. W klasie Supersport wygrał Sebastian Zieliński, z w Superstock 1000 wygrał Czech Michal Filla.

Niestety nie obyło się bez wypadków. Robin Kraikamp został zabrany do szpitala, po tym jak spadł z motocykla. Mariusz Kondratowicz rozbił swoje BMW S1000RR, szczęśliwie jemu samemu nic poważnego się nie stało.

Pełne wyniki weekendowych zawodów znajdują się TUTAJ.