K U L T U R A

Scena nad Rusałką | Sara Kordowska | Wczasy

Scena nad Rusałką - vhs/Sonbird - 14.07.2022  Foto: Kasia Lonowska

W czwartki nad jezioro wraca Scena nad Rusałką, darmowe koncerty, które przyciągają zarówno miłośników natury, jak i pasjonatów kultury. Położona nad brzegiem malowniczego Jeziora Rusałka, ta scena artystyczna jest oazą spokoju i inspiracji. Otoczona zielenią parku, stwarza idealne warunki do relaksu i odkrywania dobrze już znanych i zupełnie nowych talentów.

To miejsce nie tylko zachęca do delektowania się pięknem przyrody, ale także do uczestniczenia koncertach. Na Scenie nad Rusałką znajduje się przestrzeń dla każdego rodzaju ekspresji artystycznej. Widzowie mogą delektować się muzyką na tle szumu wody i szumu liści, co nadaje wydarzeniom wyjątkowy charakter i atmosferę.

W czwartek, 16 marca na scenie usłyszymy:

19:30 – Sara Kordowska – śpiewa o amstaffach, cytrynowych tartach i o tym że jej mózg pracuje na innych BPM’ach. Wtóruje jej trąbka, syntezatory i gitarowy delay. Wydany w październiku 2023 roku album ,,Matki Wynalazku” okazał się przepustką do występu na wszystkich polskich showcase’ach.

21:00 – Wczasy – poznański duet muzyczny, łączący nurt post-punkowej zimnej fali, synth-popu z lat 80. i nostalgicznych brzmień gitarowych z lat 90. Na początku 2024 roku wydali EPkę, która już trafia na radiowe listy przebojów.

Wstęp wolny na wszystkie koncerty!

Sfinansowano ze środków Miasta Poznania w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024

Partnerzy: Miasto Poznań, Restauracja Rusałka, Polska Fundacja Osób Słabosłyszących, Hotel Campanile, Hotel Mercure, Toi Toi

Patroni medialni: Radio Afera, Kulturalne Media, Radio Poznań, Radio Meteor, AfterWork.art, Fotokulturalni, Lokalny Fyrtel, lepszyPOZNAN.pl oraz tenpoznan.pl

Organizator cyklu: Fundacja Pogoda

Użyte w artykule zdjęcia: Kasia Lonowska

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz