Sport

Ludzie z żelaza walczyć będą na Cytadeli

JBL Triathlon Sieraków_rower  Foto: materiały prasowe

Rozpoczyna się decydujący etap przygotowań do lipcowego poznańskiego triathlonu. W niedzielę na poznańskiej Cytadeli wystartuje Tri Tour Cross Duathlon, czyli połączenie biegu i kolarstwa w zielonym sercu miasta. Będzie to pierwsza impreza z cyklu o Puchar Poznania w Multisporcie łączącym różne konkurencje sportowe.

JBL Triathlon Sieraków_rower Foto: materiały prasoweZawody rozpoczną się o godz. 10:00 w pobliżu Dzwonu Pokoju i Przyjaźni Między Narodami na terenie Parku Cytadela (w tym samym miejscu będzie znajdować się również meta). Uczestnicy zmierzą się z 12 km trasą. Rozpoczną od 3 km biegu po leśnym terenie Cytadeli. Następnie pokonają 6 km rowerem i zakończą całość kolejnym etapem biegowym.

– Tri Tour Cross Duathlon to wyjątkowe zawody. Z jednej strony są one niecodzienną formą przygotowań do poznańskiego triathlonu i cyklu ENEA Tri Tour, z drugiej są odpowiedzią na zainteresowanie wszystkich pasjonatów biegania i jazdy na rowerze – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor zawodów – Organizując takie sprawdziany chcemy pokazać poznaniakom miejsca, w których warto aktywnie spędzać czas. Jednym z nich jest właśnie Park Cytadela, gdzie często spotykają się i trenują np. grupy biegaczy.

Kolejne wydarzenia z cyklu to ENEA Tri Tour Iron Swim oraz ENEA Tri Tour Aquathlon. Udział w każdej z tych niepowtarzalnych imprez będzie wymagać od zawodników różnorodnych umiejętności. Puchar Poznania w Multisporcie otrzyma osoba, którą charakteryzuje wszechstronność i umiejętność radzenia sobie w różnych dyscyplinach sportu.

JBL Triathlon Sieraków_bieg Foto: materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz