Lech Poznań – Piast Gliwice 4:0 (1:0)

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:4 (15.04.2013)  Foto:

Piast Gliwice - Lech Poznań 0:4 (15.04.2013)“Nie chcę mówić o rewolucji, ale nie zagramy w takim samym zestawieniu jak w Szczecinie” – zapowiadał w piątek trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak, na konferencji poświęconej dzisiejszemu meczowi z Piastem Gliwice. Jesienią na Górnym Śląsku Kolejorz zwyciężył 2:0 po dwóch golach Łukasza Teodorczyka, czy tak będzie i dzisiaj?

Do podstawowego składu wrócić ma Łukasz Teodorczyk, który w pierwszym wiosennym meczu ze Śląskiem Wrocław grał jako rezerwowy, a mimo to zapisał na swoim koncie gola. Niestety za otrzymaną później żółtą kartkę pauzował podczas przegranego meczu w Szczecinie. Zmian, w stosunku do składu z piątku możemy spodziewać się w formacji obronnej, a dokładniej pozycję w podstawowym składzie stracą boczni obrońcy Tomasz Kędziora i Luis Henriquez, których zastąpić mają Mateusz Możdżeń i Barry Douglas. Ten ostatni także ukarany żółtą kartką w meczu ze Śląskiem pauzował podczas meczu z Pogonią.

Pod znakiem zapytania pozostaje prawdopodobny zmiennik Huberta Wołąkiewicza – na jego miejsce trener Rumak rozpatruje Paulusa Arajuuriego i Manuela Arboledę.

4 - 0

Piast Gliwice

• 20:25 Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy do kolejnych.
  • 93' Po golu sędzia kończy mecz.
  • 93' Piękna bramka na koniec spotkania w wykonaniu Karola Linettego! Ale fantastyczną asystą popisał się Dawid Kownacki, który ponownie ograł jak dziecko obrońcę gości, chwilę odczekał i podał do wbiegającego, niepilnowanego Karola, który tak jak Pawłowski wcześniej, miał tylko przyłożyć nogę by skierować piłkę do bramki! Wynik 4:0
  • 91' Izvolt strzelał z lewego rogu przedpola karnego ale Gostomski zdołał odbić piłkę!
  • 90' Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.
  • 91' Lech: Jan Bednarek za Szymona Pawłowskiego
  • 89' Rzut rożny dla gości.
  • 87' Piast: Tiago Rabiola za Badię
  • 86' Szymon Pawłowski przyłożył dystansu i wpakował piłkę między ręce rozciągającego się w bramce Szumskiego a prawy słupek! Jest 3:0!
  • 86\' Teodorczyk strzelał wprost w bramkarza... ale wywalczył rzut rożny.
  • 85' Dobre zgranie Pawsłowskiego do Kownackiego w przedpole karne ale Szumski dobrze ustawiony przecina podanie.
  • 82' Piast: Wojciech Kęzdziora za Jurado
  • 75' Kownacki ograł obrońcę i idealnie podał do Teodorczyka. Teo pozostało tylko przyłożyć nogę by skierować piłkę do bramki. I tak się stało! Lech prowadzi 2:0 z Piastem
  • 72' Daylon Claasen faulował Podgórskiego.
  • 71' Uwolnienie przed polem karnym gości, Teodorczyk pognał lewą stroną boiska i w sumie mógł strzelać na bramkę ale postanowił podać do Kownackiego! Jego podanie zostało przecięte przez obrońcę gości.
  • 70' Matej Izvolt za Murawskiego
  • 68' Lech: Dawid Kownacki za Hamalainena
  • 65' Szansa Lecha na podwyższenie wyniku. Możdżeń huknął z dystansu w kierunku brami, Szumski obronił dobijając piłkę. Jeszcze Teodorczyk próbował główkować ale nie trafił w piłkę.
  • 64' Hamalainen po starciu w polu karnym przez chwilę leżał na murawie. Sędzia aż przerwał wznowienie gry by sprawdzić po nic mu nie jest. Fin mimo, że wstał i nie potrzebował pomocy, wyraźnie utyka na prawą nogę.
  • 62' Lech: Daylon Claasen za Lovrencsicsa
  • 61' Widać, że Teo bardzo chce zdobyć bramkę i cały czas próbuje... niestety nie za dobrze mu to wychodzi.
  • 57' Teodorczyk na piątym metrze rzucił się na piłkę, by ją głową skierować do bramki! Niestety trafił prosto w bramkarza!
  • 56' Lovrencsics próbował płasko podawać do ustawionego w polu karnym Pawłowskiego ale podanie przeciął obrońca gości. Po chwili powtórka wrzutki i Szumski wybija piłkę po za pole karne.
  • 52' Ruben Jurado bliski strzelenia bramki, na szczęście nie trafił.
  • 49' Za mocne podanie ze środka pola do Hamaleinena spowodowało i tak zamieszanie w szeregach obronnych, za daleko wysuniętych gości. Interweniować musiał Szumski wybiegając z pola karnego.
  • 45' Rozpoczynamy drugą połowę.
  • 46' Koniec pierwszej połowy.
  • 46' Za wysoko uniesiona noga obrońcy Lecha i rzut wolny dla gości, tuż przed polem karnym Lecha.
  • 45' Doliczona minuta do czasu spotkania.
  • 44' Faulowany Trałka na połowie Lecha.
  • 37' Po rzucie rożnym dla gości, Teodorczyk przejął piłkę i pobiegł prawie przez całe boisko mając Pawłowskiego i Hamalainena do dyspozycji. Podał piłkę Finowi na swojej lewej stronie, Kasper podbiegł do bramki i zamiast strzelać próbował podawać zwrotnie do Teo... co było błędem.
  • 35' Najpierw Lovrencsics potem dwukrotnie Szymon Pawłowski strzelali z dystansu! I jest 1:0 dla Lecha po strzale Szymona Pawłowskiego
  • 33' Linetty faulował Radosława Murawskiego - rzut wolny dla gości, około 20 metrów do bramki. Strzelał Podgórski, piłka przeleciała metr od lewego słupka.
  • 32' Szumski w opałach. Lovrencsics próbował pokonać bramkarza gości ale znowu strzał chybiony.
  • 30' Pawłowski tuż przed polem karnym dostał podanie i poprowadził piłkę w kierunku bramki omijając kolejnych zawodników gości. Niestety na końcu za mocno wysunął piłkę przed siebie i nie dał rady do niej dobiec. Wyprzedził go Szumski.
  • 27' Teodorczyk uwolnił się od obrońców i biegnie w kierunku bramki... ale niestety sędzia liniowy sygnalizuje, i słusznie, spalony.
  • 24' Hamalainen w polu karnym! Próbował strzelać ale był za blisko i strzelił prosto w bramkarza, a mógł podawać na drugą stronę!
  • 24' Linetty ładnie przy lewej linii autowej ograł Osyrę i podbiegł w kierunku pola karnego. Chciał najwyraźniej strzelać ale wyglądało to na zbyt głębokie podanie.
  • 21' Kolejny chybiony strzał Teo! Pawsłowski z prawej strony boiska wrzucał w pole karne na piąty metr do Teodorczyka, który głową chciał skierować piłkę do bramki... niestety i tym razem piłka nie wpada do siatki - miaja lewy słupek
  • 20' Zamieszanie w polu karnym gości, Hamalainen zatrzymany w polu karnym przy próbie strzału prawą nogą.
  • 16' Teodorczyk w półkolu, przed polem karnym, sam na sam z nadbiegającym Szumskim! Poznański napastnik postanowił przelobować bramkarza... przelobował go tak, że piłka przeleciała koło prawego słupka.
  • 11' Bardzo ładna akcja poznaniaków, jednak strzał na bramkę minimalnie chybiony.
  • 10' Pawłowski pognał prawą stroną boiska wzdłuż linii autowej. Na wysokości pola karnego wrzucał w pole karne do Teodorczyka, ale podanie ponownie zostało przecięte przez obronę i jest rzut karny.
  • 5' Możdżeń i Teodorczyk wyprzedzili obrońców i weszli w pole karne sam na sam z Szeligą! Możdżeń podawał do Teodorczyka ale jego mocne podanie przeciął jeden z obrońców. Podbita piłka poszybowała w kierunku bramkarza, który ledwo opuszkami palców musnął piłkę, a ta wyleciała na rzut rożny.
  • 2' Teodorczyk faulowany. Douglas wrzucał w pole karne z rzutu wolnego. Szumski próbował ale nie zdołał podbić piłki i wybić jej po za pole karne.
  • 0' Spotkanie rozpoczęte.
  • 18:28 Dzień dobry! Witamy serdecznie na relacji z meczu, w ramach 24. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy, pomiędzy Lecha Poznań z Piastem Gliwice.

Gostomski, Możdżeń, Arboleda, Kamiński (kpt.), Douglas, Pawłowski, Linetty, Trałka, Lovrencsics, Hamalainen, Teodorczyk
rezerwa: Kotorowski, Kędziora, Claasen, Kownacki, Henriquez, Injac, Bednarek
trener: Mariusz Runak

Szumski, Szeliga, Hebert, Osyra, Klepczyński, Nikiema, Murawski, Badia, Hanzel, Podgórski (kpt.), Jurado
rezerwa: Trela, Gorvat, Polak, Rabiola, Cicman, Izvolt, Kędziora
trener: Marcin Brosz

Sędziuje: Jarosław Przybył
Kibiców: 13621