Malta Waterpolo Cup 2014

Malta Waterpolo Cup 2014 - Pirana SC Topol'cany - WS Twente  Foto: lepszyPOZNAN.pl/  Piotr Rychter

W piątek, 28 lutego br. w Termach Maltańskich rozegrano pierwsze mecze turnieju Malta Waterpolo Cup o Puchar Prezydenta Miasta Poznania. Po zaciętym i bardzo emocjonującym pojedynku z drużyną Half Moon z Dublina prowadzenie w tabeli rozgrywek objął zespół gospodarzy – DSW Waterpolo Poznań. Polscy waterpoliści pokonali wielokrotnego zdobywcę Pucharu Irlandii 8:7. Spotkanie drużyn ze Słowacji i Holandii po bardzo wyrównanej walce zakończyło się natomiast remisem 11:11.

Rozgrywający się w Poznaniu od 28 lutego do 2 marca br. międzynarodowy turniej seniorów rozpoczął się meczem zespołów ze Słowacji i Holandii. Po 3 pierwszych kwartach aż trzema golami prowadził zespół WS Twente, na co dzień grający w I lidze swojego kraju. Holendrzy w ostatniej kwarcie ulegli jednak zawodnikom Pirana SC Topolcany, którzy zdobyli w niej aż cztery bramki, tracąc tylko jedną. Ostatecznie całe spotkanie zakończyło się remisem 11:11, za który obie drużyny otrzymały po 1 punkcie.

Pirana SC Topoľčany – WS Twente 11:11 (3:4, 1:3, 3:3, 4:1).

Podczas kolejnego meczu zawodów o zwycięstwo walczyły drużyny z Irlandii i Polski. Poznańscy waterpoliści objęli prowadzenie w drugiej kwarcie i nie oddali go już do końca spotkania, wygrywając ostatecznie jedną bramką 8:7. Gra obu zespołów była wyrównana i na podobnym poziomie, a ogromne sportowe emocje towarzyszyły kibicom do ostatnich sekund meczu. Dla Poznaniaków gole zdobyli następujący zawodnicy: Dawid Łuc i Tomasz Różycki (po 2 bramki), Marek Mazurek, Paweł Wielogórski, Rafał Bocheński oraz Rafał Iwanowicz (po 1 bramce).

DSW Waterpolo Poznań – Half Moon 8:7 (1:1, 4:2, 2:2, 1:2)

Dzięki wsparciu Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć w Poznaniu waterpolo w wydaniu drużyn grających na co dzień w mocnych europejskich ligach. Poziom turnieju jest bardzo wysoki, a gra wszystkich zespołów zacięta i wyrównana. – twierdzi Tomasz Różycki, kapitan poznańskiego zespołu – Cieszymy się bardzo ze zwycięstwa nad Irlandią i pierwszego miejsca w tabeli, ale przed nami jeszcze dwa trudne mecze z wymagającymi przeciwnikami – dodaje. O zdobyciu pucharu prezydenta Poznania mogą zadecydować nawet ostatnie sekundy obu niedzielnych spotkań.

W ramach turnieju Malta Waterpolo Cup 2014 zaplanowano 6 spotkań w systemie „każdy z każdym”. O zwycięstwie zadecyduje ostatecznie liczba zdobytych punktów. Puchar prezydenta Poznania powędruje do zdobywcy pierwszego miejsca w tabeli rozgrywek. Ogłoszenie wyników zawodów odbędzie się w Termach Maltańskich bezpośrednio po ostatnim niedzielnym meczu. Wstęp na trybuny poznańskiego kompleksu dla wszystkich kibiców i sympatyków sportów wodnych jest bezpłatny.

Skład drużyny DSW Waterpolo Poznań na turniej MALTA Waterpolo Cup:
1. Yazerski Mikhail – bramkarz, 2. Łuc Dawid, 3. Iwanowicz Rafał, 4. Mazurek Krzysztof, 5. Czapla Marcin, 6. Goździak Jakub, 7. Różycki Tomasz, 8. Wielogórski Paweł, 9. Cichy Piotr, 10. Mazurek Marek, 11. Szymonik Oskar, 12. Zawadzki Michał, 13. Rafał Bocheński, trener: Jacek Maciąg.