Oborniki

Formoza Challenge 2018 – rozpoczęły się zapisy

Wiadomo już jakie będą przeszkody do pokonania, dystanse, znane jest miejsce i termin. Właśnie rozpoczęły się zapisy na przyszłoroczną edycję ekstremalnego biegu Formoza Challenge.

Formoza Challenge to przede wszystkim dobra zabawa z wojskowym drylem dla wszystkich, przeszkody, które projektują komandosi J.W Formoza, dedykowana strefa Formozy ze strzelnicą, prezentacja sprzętu tej i innych jednostek, które gościnnie uczestniczą w naszym biegu – przekonuje Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatora – to także impreza dla całej rodziny, luźna forma festynu z ostrą rywalizacją w tle zachęca do odwiedzania nas przez całe rodziny, dorośli mogą sprawdzić się w wielu formatach i dystansach.

Kolejna edycja tego wydarzenia odbędzie się w Obornikach na początku czerwca przyszłego roku, a zapisy właśnie się rozpoczęły. Chętni mają do wyboru trasy o długości 4026 m, 5 km, 10 km.

Będzie także konkurencja ultra, a więc bieg z dodatkowym obciążeniem i atrapą karabinu, a także format drużynowy w zespołach od 4 do 10 osób oraz indywidualny. Będzie również bieg nocny i specjalny zorganizowany z myślą o najmłodszych na dystansach 1 i 2 km.

Uczestnicy na trasie biegu będą mieli do pokonania od 20 do 100 przeszkód naturalnych i sztucznych. Niektóre z nich powstały z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych. Zaplanowano także przeszkody wodne, strzelnice, zagadki i łamigłówki do rozwiązania, czy wymagające przenoszenia przedmiotów.

Jak podkreślają organizatorzy Formoza Challenge to nie jest zwykły bieg, to test samego siebie. W poprzednich dwóch edycjach udział wzięło blisko 3.000 zawodników, którzy przyjechali do Obornik z całej Polski.

Przyszłoroczna Formoza Challenge odbędzie się w Obornikach 9 i 10 czerwca 2018 roku. By zapisać się na to wydarzenie trzeba wypełnić formularz on-line, który znajdziesz klikając tutaj.

Użyte w artykule zdjęcia: maratomania.pl, fb / Formoza Challenge

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz