Oborniki

Bieg Niepodległości – Oborniki

Bieg Niepodległości - Oborniki  Foto:

W tegorocznym Biegu Niepodległości w Obornikach wystartuje 1200 osób. Tutaj także będą zamknięte dla samochodów ulice, którymi prowadzić będzie trasa biegu. Podczas jego trwania będziemy musieli korzystać z objazdów.

Biegacze wystartują z Rynku o 10:30. Wcześniej jednak, bo już o 9:00 odbędą się biegi szkolne. Łącznie na trasie biegu pojawi 1200 biegaczy. Pobiegną oni na dwóch dystansach: 5 i 10 kilometrów.

Ci, którzy zdecydują się na dłuższy bieg przebiegną dwie pętle wyznaczonej trasy. Poprowadzi ona z Rynku ulicami Czarnkowską, Juliana Kubiaka, Wybudowanie, Droga Leśna, Tartaczną i ponownie Czarnkowską na Rynek. Start biegu zaplanowano na godz. 10:30 i potrwa on do godziny 12.00.

Podczas trwania VIII Biegu Niepodległości w Obornikach ograniczony będzie ruch samochodów, a niektóre ulice będą dla nich całkowicie zamknięte. Będzie tak w sobotę (11.11) od godziny 10:15 do 12:00.

W związku z występującymi utrudnieniami w godzinach trwania zawodów wyjazd z osiedla zalecany jest ul. Bielawską dalej do obwodnicy w m. Rudki – informują organizatorzy – podobne utrudnienia napotkają kierowcy, którzy będą chcieli dostać się na osiedle.

Tutaj odcinek ul. Czarnkowskiej od ul. Półwiejskiej do Rynku będzie w czasie trwania zawodów całkowicie zamknięty dla samochodów. Z niewielkimi utrudnienia musimy się liczyć na Rynku, ul. Piłsudskiego oraz ul. Kościelnej już od 9:00.

Mamy także ogromną prośbę do mieszkańców ul. Tartacznej, aby w dniu zawodów nie pozostawiali samochodów na poboczu oraz chodnikach – apelują organizatorzy biegu.

Użyte w artykule zdjęcia:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz

  • dlaczego piszecie o Obornikach na portalu poznańskim? przecież Oborniki nie należą nawet do powiatu poznańskiego

    red: piszemy o tym co dzieje się w Metropoplii, a Oborniki do niej należą 🙂