Hokej na trawie: Najlepsze drużyny grały w Poznaniu

Warta Poznań - LKS Rogowo  Foto: lepszyPOZNAN.pl/Piotr Rychter

W miniony weekend na kompleksie AWF przy ul. Królowej Jadwigi rozegrane zostały Finały Mistrzostw Polski w hokeju na trawie. Mistrzami Polski został WKS Grunwald Poznań, a u kobiet KS Hokej Start Brzeziny. Brązowy medal wywalczyła Warta Poznań.

Pierwszego dnia Mistrzostw odbyły się dwa pojedynki półfinałowe kobiet. W nieco innej formule zagrali panowie. Do Finałów awansowały cztery najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej, ale nie od razu walczyli o medale.

W Final Four, jeśli można tak to teraz nazwać, nastąpiły zmiany. Uznaliśmy, że będziemy promować drużyny, które w rundzie zasadniczej zdobyły największą liczbę punktów. Dlatego dwa pierwsze zespoły zagrają dwumecz o złoty medal, a dwa kolejne o brązowy. Myślę, że jest to sprawiedliwe rozwiązanie – tłumaczy Krzysztof Rachwalski z PZHT.

Wyniki spotkań:
25.05.2019 r. (sobota)

11:00 – I półfinał MP kobiet – AZS Politechnika Poznańska – KS Rogowo 2:0 (0:0)
13:00 – II półfinał MP kobiet – KS Hokej Start Brzeziny – UKHT Ósemka Tarnowskie Góry 3:3 (1:0), karne zagrywki 3:1
15:00 – mecz o III miejsce MP mężczyzn – KS Warta Poznań – LKS Rogowo 3:4 (2:2)
17:00 – Finał Mistrzostw Polski mężczyzn – WKS Grunwald Poznań – KS Pomorzanin Toruń 2:2 (2:1)

26.05.2019 r. (niedziela)

11:00 – mecz o III miejsce MP kobiet – UKHT Ósemka TG – KS Rogowo 1:0 (0:0)
13:00 – mecz o III miejsce MP mężczyzn – KS Warta Poznań – LKS Rogowo 4:3 (2:2), karne zagrywki 3:2
15:00 – Finał Mistrzostw Polski kobiet – AZS Politechnika Poznańska – KS Hokej Start Brzeziny 1:3
17:00 – Finał Mistrzostw Polski mężczyzn – WKS Grunwald Poznań – KS Pomorzanin Toruń 3:0