Po zawodach w Termach znamy skład reprezentacji Polski

Zawody w Termach Maltańskich (1)  Foto: TM

Znamy skład Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Grand Prix Polski w pływaniu zakończyło się dużym sukcesem Polskich pływaków. Podczas niedzielnych startów w Termach Maltańskich kolejnych 4 pływaków uzyskało kwalifikacje do Mistrzostw Europy. W Kopenhadze, w wyścigach indywidualnych, wystąpi aż 11 zawodników i zawodniczek.

W niedzielne przedpołudnie już druga konkurencja przyniosła wynik gwarantujący udział w grudniowych Mistrzostwach Europy. Utalentowany junior Bartosz Piszczorowicz, przegrał co prawda z Kacprem Majchrzakiem na 200 metrów stylem dowolnym, ale dzięki obniżonemu minimum dla juniorów, uzyskał czas gwarantujący miejsce w Kopenhadze.

Kacper Majchrzak w zawodach płynął znakomicie, ale nie wystartuje w Mistrzostwach Europy, ponieważ rywalizować będzie w Mistrzostwach Świata wojskowych, które odbędą się w Rio de Janeiro.

Radosław Kawęcki w pełni zrehabilitował się za słabszy, sobotni występ. W swoim ostatnim wyścigu w Termach Maltańskich wygrał na 200 metrów stylem grzbietowym i zapewnił sobie start w Kopenhadze. Jakub Skierka, który zajął drugie miejsce również uzyskał kwalifikacje. Skład juniorów, którzy dzięki obniżonemu minimum pojadą na Kopenhagi uzupełniają Dominik Bujak i Marcel Wągrowski, startujący na 400 metrów stylem zmiennym.

Skład reprezentacji kobiet uzupełniła w niedzielę Dominika Sztandera. Zawodniczka Juvenii Wrocław wygrała w wyścigu na 100 metrów stylem klasycznym z bardzo dobrym czasem 1,05,90.

Po niedzielnych zawodach Zarząd Polskiego Związku Pływania podał kadrę Polski na Mistrzostwa Europy w Kopenhadze. O medale najważniejszej imprezy drugiego półrocza 2017 roku będzie walczyć aż 19 zawodników i zawodniczek w konkurencjach indywidualnych i sztafetach.

Czasy, jakie uzyskiwali pływacy w Termach Maltańskich w Poznaniu pozwalają z optymizmem myśleć o najwyższych laurach na naszym Kontynencie.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, TM