Biofarm Basket Poznań – Jamalex Polonia 1912 Leszno 71:68

Biofarm Basket Poznań - Jamalex Polonia 1912 Leszno  Foto: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron

Jak przystało na derby, spotkanie od początku było zacięte i wyrównane.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli goście prowadząc 2:0, a następnie 4:0. W odpowiedzi J. Fiszer trafił 2 rzuty wolne, a A. Metelski dołożył 2 punkty z gry, po celnej dobitce. Kolejne punkty A. Metelskiego wyprowadziły drużynę poznańską na prowadzenie najpierw 6:4, a potem 8:4. Goście przełamali chwilową niemoc i po trójce A. Kaczmarzyka zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 1 punktu. Ponieważ celną trójką popisał się również kapitan poznańskiej drużyny P. Wieloch, różnica ponownie wzrosła do 4 punktów. Po kolejnych udanych akcjach graczy Jamalex-u, to oni w 2:47 minucie odzyskali prowadzenie 20:18. Dwa celne rzuty wolne P. Wielocha ustalają rezultat remisowy pierwszej kwarty 20:20, a to tylko potwierdza jak wyrównany pojedynek toczyli koszykarze obydwóch drużyn.

Na początku 2 kwarty zawodnicy gospodarzy uzyskują minimalne prowadzenie i po „wymianie ciosów” przy nienajlepszej skuteczności kończą tą kwartę i pierwszą połowę spotkania prowadzeniem 32:27,a to zapowiada dalsze emocje po przerwie. W trzeciej kwarcie nieznaczną przewagę posiada Biofarm, co owocuje powiększeniem przewagi do 9 punktów, a to jeszcze nic nie oznacza, bowiem po dalszych 3 minutach tej kwarty zespół gości ma zaledwie 4 punkty straty. Do końca tej kwarty i całego meczu przewaga zespołu miejscowego zmienia się na ogół w przedziale 1-6 punktów.

Ostatecznie to Biofarm zostaje zwycięzcą tej rywalizacji 71:68, po grze niezwykle emocjonującej, ale z przeciętną skutecznością obydwóch zespołów, co często jest charakterystyczne dla spotkań derbowych. Polonia traci pierwszy punkt w tegorocznej batalii 1 ligi koszykówki męskiej, my natomiast powiększamy swój dorobek o 2 punkty.

Punkty zdobyli:
dla Biofarmu
A. Metelski 22, 8 zb., P. Wieloch 15, 3×3, F. Struski dd 12, 12 zb., J. Fiszer 10, 7as.,D. Gruszczyński 5, 1×3, T. Smorawiński 3, M. Czyż 2, M. Samsonowicz 2,

dla Jamalex-u
A. Kaczmarzyk 20, 3×3, R. Trubacz 10, 2×3, 6zb., J. Kobel 10, 1×3, K. Chanas 8, 2×3, N. Sirijatowicz 5, M. Rostalski 4, P. Wrona 4, 5zb., S. Sanny 4, Sz. Milczyński 3, 10 zb.

Tekst:basket.poznan.pl

Użyte w artykule zdjęcia: sportowy-poznan.pl / Elżbieta Skowron