Inauguracyjna porażka w Basket Lidze Kobiet

Enea AZS Poznań - ŁKS SMS Łódź  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Niestety nie udała się inauguracja Enea AZS Poznań w Basket Lidze Kobiet. Akademiczki przegrały z Basket 90 Gdynia 82:58.

Mimo tak wysokiej porażki, gra akademiczek momentami mogła się podobać. Grały odważnie i szybko, zabrakło niestety skuteczności. Na pewno przebieg meczu wyglądałby inaczej, gdyby nie kontuzja jakiej w 6 minucie meczu nabawiła się Amerykanka Jazmine Davis. Grała skutecznie i efektywnie, lecz już w pierwszej kwarcie musiała opuścić boisko. Na wyróżnienie zasługuje kapitan zespołu, która zdobyła 16 punktów na wysokiej skuteczności z gry (55,6%), miała 4 zbiórki i 2 asysty. Bardzo pozytywnie zaprezentowała się druga Amerykanka Sidney Cook, która zdobyła 13 punktów, miała 13 zbiórek i 4 asysty.

W następnej kolejce poznanianki pauzują i 4 października, w środę podejmują w hali Politechniki Poznańskiej Pszczółki z Lublina.

Basket 90 Gdynia – Enea AZS Poznań 82:58 (20:14, 22:17, 30:9, 10:18)

Enea AZS: Woźniak 16, Cook 13, Tyszkiewicz 8, Bednarczyk 6, Parzeńska 4, Niemojewska 4, Davis 4, Szloser 3, Stefańczyk, Nowicka, Banach, Kotula.

Basket 90: Cooper 24, Kotnis 13, Vitola 11, Jankoska 9, Makurat 7, Skerovic 6, Rembiszewska 6, Aleksandravivius 6, Podgórna, Stawińska, Jakubiuk

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter