Kownaś opuszcza Kolejorza

Autor: irag. Poznań, 11 Lipca 2017

To już oficjalna informacja – Dawid Kownacki został piłkarzem Sampdorii Genoa. W sprawie jego transferu porozumiały się oba kluby, a sam zawodnik przeszedł pomyślnie testy medyczne i mógł podpisać 5-letni kontrakt ze swoim nowym klubem.

Dawid to zawodnik, który ma olbrzymi talent, a ten w połączeniu z ciężką pracą oraz zaangażowaniem spowodował, że trafia do włoskiej Serie A – komentuje Piotr Rutkowski, Prezes Lecha Poznań – w barwach Kolejorza pokazał, że ma olbrzymie możliwości i może zajść naprawdę daleko.

Kownacki jest wychowankiem GKP Gorzów Wielkopolski. W 2005 roku trafił do Akademii Lecha Poznań, a w barwach poznańskiego Klubu zadebiutował po kilku miesiącach treningów z pierwszą drużyną. Jego pierwszym meczem było spotkanie z Wisłą Kraków w grudniu 2013 roku. Łącznie w barwach Lecha rozegrał aż 117 spotkań, w których zdobył 27 goli, a w 11 asystował. Z drużyną zdobył mistrzostwo Polski w 2015 roku, dwukrotnie sięgnął po Superpuchar Polski.

Dawid Kownacki grał w reprezentacji młodzieżowej, otrzymał też powołanie do seniorskiej kadry. W czerwcu wystąpił w dwóch meczach młodzieżowych mistrzostw Europy. Podczas Euro zdobył bramkę i zanotował asystę w spotkaniu ze Szwedami.

Mamy nadzieję, że po odejściu z Lecha nadal będzie pracował nie tylko na swoje nazwisko, ale też markę naszego klubu oraz akademii – dodaje Piotr Rutkowski – trafia do klubu, który pokazał już, że potrafi wprowadzać młodych zawodników.

Dawid Kownacki
Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.