Rekordowy Poznań Półmaraton?

Autor: irag. Poznań, 22 Marca 2017

Na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem 10. Poznań Półmaratonu na listy startowe wpisało się już ponad 11.000 zawodników z 22 państw. Chętni do udziału w tej imprezie mogą się zgłaszać jeszcze do soboty 25 marca. Sam bieg rozpocznie się na ulicy Grynwladzkiej dzień później, w niedzielę o 9:00.

Uczestnicy niedzielnego biegu będą mieli do pokonania trasę o długości 21 kilometrów. Wśród biegaczy są między innymi Natalia Madaj, złota medalista IO w RIO w wioślarstwie, Weronika Nowakowska reprezentantka Polski w kobiecym biathlonie, uczestniczka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver i Sochi oraz Jacek Mejer Mezo. Ten ostatni zaraz po ukończeniu biegu wystąpi podczas koncertu dla wszystkich biegaczy i kibiców.

Koszulka 10 Półmaratonu

Zapowiada się mocna rywalizacja wśród mężczyzn i kobiet – zapowiadają organizatorzy – zbrojącym się w siły biegowe kenijskim zawodnikom szyki będą próbowali zapewne pomieszać Polacy, wielokrotny mistrz Polski i reprezentant Polski na Mistrzostwach Świata i Europy Marcin Chabowski, który wziął udział w dzisiejszej konferencji prasowej oraz dwukrotny złoty medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski na 10 000 m i Mistrz Polski w Półmaratonie 2016 Szymon Kulka.

Na pewno swego ubiegłorocznego zwycięstwa bronić będzie Kwamboka Teresa Flavious z Kenii, która zmierzy się ze swoją rodaczką, trzykrotną zwyciężczynią i aktualną rekordzistką trasy poznańskiego półmaratonu Macharią Lucy Nijeri.

O czołowe lokaty zamierzają powalczyć również Polki. Wśród faworytek jest zwyciężczyni pierwszej edycji Poznań Półmaratonu i aktualna rekordzistka Polski w biegu na 10 km i 10 000 m Karolina Nadolska oraz zawodniczka klubu WKS Grunwald Poznań Monika Stefanowicz.

Zwycięzca 10.PKO Poznań Półmaratonu otrzyma 8.000 złotych, laureat drugiego miejsca 6.000 złotych, a zawodnik plasujący się na najniższym stopniu podium 4.000 złotych. Nagrodami finansowymi premiowanych jest 6 pierwszych miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn.

Ustanawiając nowy rekord trasy zawodnik lub zawodniczka dodatkowo zgarnie 10.000 złotych – dodają organizatorzy.

10.PKO Poznań Półmaraton rozpocznie się na ul. Grunwaldzkiej w niedzielę 26 marca o godzinie 9:00. Najlepsi zawodnicy spodziewani są na mecie między 10:00 a 11:00.  Zakończenie biegu planuje się na godzinę 12:00, a kwadrans później odbędzie się ceremonia zamknięcia.

9. Poznań Półmaraton

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter, POSiR

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.