MKS Poznań przegrał z Wójcikiem Elbląg

MKS Poznań - KS Meble Wójcik Elbląg 27:29 (11:16) - Poznań 30.01.2015 r.  Foto: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter

Wójcik Elbląg zwyciężył w meczu 15. kolejki I ligi piłki ręcznej mężczyzn z MKS-em Poznań. Mecz zakończył się wynikiem 27:29 (11:16).

Poznaniacy przez całe spotkanie grali jakby nie weszli jego rytm. Z początku oba zespoły zaczęły równo i czekały na błędy rywali. Jednak po pierwszych 10. minutach to goście przejęli inicjatywę i zaczęli atakować, choć obrona MKS-u za bardzo im nie utrudniała zadania pozostawiając wiele pracy Bartoszowi Aleksandrowiczowi. Sytuacja nie zmieniła się nawet po zmianie w poznańskiej bramce na Bartosza Badowskiego. Na przerwę zwycięsko schodzili goście prowadząc 11:16. Na słaby wynik na pewno miała wpływ bardzo słaba skuteczność gospodarzy w rzutach.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla poznaniaków, którzy wyszli bardziej skoncentrowani i zdołali prawie doprowadzić do remisu. Jednak po celnym rzucie Rafała Niedzielskiego, sędziowie podyktowali rzut od bramki, bo nie zauważyli obrońcy gości w polu karnym. Niestety to był moment przełomowy tej części gry, bo gospodarze się załamali co było widać zwłaszcza na samym końcu meczu, kiedy Dariusz Zarzycki wyrzucał piłkę prosto w ręce przeciwnika, Grzegorza Dorsza. Temu nie pozostało nic innego jak umieścić piłkę do pustej bramki.