Trenujący w Poznaniu Paweł Fejdak zdobył złoto

Paweł Fajdek z medalem w Ostrawie - 2011 rok  Foto: Wikipedia

Paweł Fajdek z medalem w Ostrawie - 2011 rok Foto: WikipediaMost Rocha! Tam właśnie, na nadwarciańskich łąkach, pod mostem trenowała Anita Włodarczyk i tu pewnie siódme poty pod czujnym okiem poznańskiego trenera Czesława Cybulskiego wyciskał dzisiejszy Mistrz Świata w rzucie młotem z Moskwy Paweł Fajdek.

Pochodzący z Żarowa zawodnik zdobył złoty medal w rzucie młotem podczas Mistrzostw Świata w Moskwie. Paweł Fejdak rzucił młotem na odległość 81,97 metrów i z taki wynikiem został najmłodszym mistrzem świata w tej dyscyplinie.

Już pierwszy rzut Pawła Fejdaka zrobił wrażenie chyba na wszystkich, także jego konkurentach. W drugiej próbie także rzucił na ponad 80 metrów. Jego największy rywal, Krisztian Pars, granicę 80 m pokonał tylko raz i ostatecznie musiał się zadowolić srebrnym medalem.

W Moskwie startował także poznaniak Szymon Ziółkowski, który dla Pawła Fejdaka był podobno inspiracją do uprawiania właśnie tej dyscypliny. Udało mu się rzucić młotem na odległość 76,84 metrów. Ostatecznie zajął on dziewiąte miejsce. Również gratulujemy wyniku!