Z Poznania do Lubonia i Komornik na jednym bilecie

Autor: miarecki. Poznań, 27 Września 2011

Od 1 października wszystkie linie komunikacji miejskiej w Luboniu (obsługiwane przez Przedsiębiorstwo Transportowe Translub Luboń) oraz linie 117 i 117Bis (obsługiwane przez ZUK Komorniki) zostaną włączone do systemu komunikacji miejskiej Miasta Poznania. Oznacza to, że na liniach tych obowiązywać będzie jedna taryfa biletowa (wspólny bilet) na przejazdy z Lubonia do Poznania oraz na terenie Poznania. Cały Luboń oraz miejscowości Wiry i Komorniki (linie 701 i 702) znajdować się będą w strefie taryfowej B, a Poznań – w strefie A.

Na przejazdy pomiędzy Komornikami, Luboniem a Poznaniem niezbędny będzie bilet obowiązujący w strefach A+B (bilety okresowe oraz bilety jednorazowe jednoprzejazdowe) lub A+B+C (bilety jednorazowe czasowe – na 30, 60 i 120 minut). Przy przejazdach wyłącznie na terenie Lubonia lub pomiędzy Luboniem a Komornikami wystarczy posiadanie biletu na samą strefę B.

Obecny układ komunikacyjny na terenie Lubonia ulegnie modyfikacji. Zmienią się także numery linii. Najważniejsze ze zmian wprowadzonych na obecnych liniach lubońskich: linia nr L1 – nowy numer 611 – trasa pozostanie bez zmian, część kursów (co około godzinę) zostanie wydłużonych do Auchan (liczne wnioski mieszkańców przekazane za pośrednictwem ankiety); częstotliwość kursowania autobusów na tej linii zwiększy się i będzie wynosić 15 minut w godzinach szczytu i 20 minut poza godzinami szczytu w dni robocze i 30 minut w soboty i niedziele.

130 lat MPK w Poznaniu Foto: Paweł Rychter
autobus

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

Lepszykomentarz