K U L T U R A Stare Miasto

Wiosenny festyn na Mostowej!

Spotkajmy sie na Mostowej fot. Pawel Liszkowski (5)  Foto: Paweł Liszkowski

W najbliższą sobotę aktywiści z Fyrtla Garbary zapraszają na kolejny już wiosenny festyn na wyremontowanym dziedzińcu Centrum Kształcenia Zawodowego przy ulicy Mostowej 6.

Wydarzenie rozpocznie się od licznych warsztatów dla dzieci i dorosłych, będzie też kiermasz rękodzieła, koło fortuny z nagrodami oraz zabawy i rodzinne animacje. Początek o godzinie 11:00.

W programie przewidziano także spektakl “Szabadabada” Teatru Fuzja, oraz występy staromiejskich zespołów artystycznych. Wśród podmiotów zaangażowanych w międzypokoleniowy festyn są zarówno młodzieżowe organizacje wolontariuszy, m.in. ze Szkoły Podstawowej nr 82, rękodzielnicy Zaułku Rzemiosła, lokalne stowarzyszenia jak i kluby seniora.

Wiosenny festyn na Mostowej to kolejne wydarzenie integracyjne lokalnej społeczności pod patronatem Rady Osiedla Stare Miasto, w które udaje się zaangażować coraz więcej osób, co ważne jest dla budowy dobrosąsiedzkich relacji w garbarskim yrtlu – mówi Katarzyna Hełpa Liszkowska z Fundacji Kreaktywator, organizatorka wydarzenia.

Wiosenny festyn na Mostowej odbędzie się w najbliższą sobotę 13 kwietnia, na dziedzińcu Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 przy Mostowej 6 (wejście także od ulicy Grobla 26). Początek o godz. 11:00.

Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/957766852655040/

Użyte w artykule zdjęcia: Paweł Liszkowski

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz