Ostrów Tumski

Zobacz Ostrów Tumski z perspektywy Warty

Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Kajakowy spływ “Z biegiem rzeki” to okazja by zobaczyć ważne zabytki Ostrowa Tumskiego z poziomu rzeki, ale też do obejrzenia miasta z dość niecodziennej perspektywy.

Zastanawialiście się kiedyś jak duża jest wyspa katedralna? Między innymi właśnie to będzie można sprawdzić podczas wakacyjnych spływów kajakowych wokół Ostrowa Tumskiego, które odbędą się w ostatnią niedzielę maja.

Nie musisz wyjeżdżać z miasta, by spędzić czas na wodzie, w kajaku,  zrelaksujesz się w otoczeniu przyrody, z nami na chwilę zapomnisz, że jesteś w mieście – przekonują organizatorzy – udział w spływie kajakowym trwać będzie tylko półtorej godziny, nie za długo, nie za krótko.

Na spływ można przyjść samemu, ale na pewno weselej będzie z przyjaciółmi, czy rodziną. W spływie mogą brać udział dzieci od 7 lat. By wypłynąć kajakiem po Warcie trzeba się zapisać i zapłacić za bilet (szczegóły poniżej). Kupując bilet otrzymujemy miejsce w kajaku dwuosobowym.

Jeżeli zgłaszasz się sam, znajdziemy Ci kogoś do pary – dodają organizatorzy.

Oprócz tego oczywiście kapok i wiosło, opiekę trzech wykwalifikowanych instruktorów, którzy popłyną w spływie, pomogą w potrzebie, a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo, ubezpieczenie każdego zgłoszonego uczestnika. Dodatkowo każdy uczestnik spływu, który pokaże w kasie Bramy Poznania bilet ze spływu otrzyma bilet ulgowy do Bramy Poznania.

W cenie biletu jest także przyjemnie spędzony czas i relaks na wodzie – podkreślają organizatorzy.

Spływy “Z biegiem rzeki” rozpoczynać się będą przy nabrzeżu rzeki Cybiny przy Bramie Poznania w niedzielę 31 maja o 11:00, 13:00 i 15:00.

Bilety kosztują 15,00 złotych od osoby. Można je kupić klikając tutaj. System sprzedaży poda dalsze instrukcje dotyczące zakupu biletu.

Brama Poznania - spływ kajakowy

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz