Ostrów Tumski

Filmowe utrudnienia drogowe

Konferencja prasowa Bogusława Wołoszańskiego (24.06.2015) CK Zamek  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Karolina Kiraga

Od kilku dni kręcone są zdjęcia do kolejnego programu Bogusława Wołoszańskiego. W weekend ekipę filmową można było spotkać na Cytadeli. Dzisiaj pracować będą na Ostrowie Tumskim. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Ta produkcja to cztery odcinki programu telewizyjnego dla TVP z udziałem Bogusława Wołoszańskiego, które opowiadać będą o poznańskich matematykach, którzy rozszyfrowali Enigmę, w Poznaniu kręcone są dwa – wyjaśnia Michał Gramacki z Poznan Film Commission – produkcja wymaga zmiany organizacji ruchu pieszych oraz samochodów.

Utrudnienia dotyczyć będą ulicy Jana Lubrańskiego oraz fragmentów ulic Ostrów Tumski, Dziekańskiej i Posadzego. Są to na szczęście ulice o lokalnym znaczeniu.

Przez cały dzień, a dokładnie do godziny 18:00 kierowcy są proszeni o nie parkowanie samochodów wzdłuż ulic zaznaczonych czerwoną linią na mapce poniżej. Do godziny 12:00 ruch odbywać się będzie normalnie, ale potem nastąpią zmiany.

Około południa zamknięta dla samochodów i pieszych zostanie północna części ul. Ostrów Tumski, a także ul. Lubrańskiego. Dodatkowo samochody nie będą mogły przejechać ul. Dziekańską oraz Posadzego.

Ruch odbywać się będzie dwukierunkowo południową nitką ul. Ostrów Tumski – dodaje Michał Gramacki – prosimy również o nie zostawianie samochodów na placu i parkingu od wschodu katedry, a więc od Mostu Biskupa Jordana.

Na miejscu kierowcom powinni pomagać patrole Straży Miejskiej oraz Policji. Po godzinie 18:00 normalny ruch zostanie przywrócony.

Filmowe utrudnienia drogowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz