Ostrów Tumski

Gemela na Ostrowie Tumskim

Gemela na Ostrowie Tumskim  Foto: Michał

Gemela na Ostrowie Tumskim Foto: MichałOstrów Tumski i Śródka pięknieją i są coraz chętniej odwiedzane przez poznaniaków i turystów. Niestety są tutaj również miejsca, które straszą i nie bynajmniej nie są one wizytówką naszego miasta.

Na podwórku przy ulicy Wieżowej mamy wiecznie bałagan przez przepełniony śmietnik – napisał do nas Michał – na dodatek przylega on do placu zabaw.

Śmietnik nie jest zadaszony, ani w żaden sposób zabezpieczony. Wiecznie przepełniony – jak informuje czytelnik – stwarza zagrożenie. Pobliskie kamienice są własnością komunalną, a zarządzają nimi różne spółki.

Jak dodaje Michał mieszkańcy wielokrotnie prosili o zajęcie się sprawą śmietnika i zaniedbanego podwórka. Niestety bezskutecznie.

ZNN poinformował mi że gabarytów nie wywożą i że to nie ich problem tylko lokatorów – relacjonuje Michał – kilka razy prosiliśmy pisemnie o zabudowanie śmietnika by okoliczni mieszkańcy z prywatnych kamienic nie wynosili swoich śmieci.

Problem w tym, że za powstały bałagan nie odpowiadają tylko mieszkańcy. Zdarza się, że przyjeżdżają tutaj obce samochody, a ich właściciele wyładowują śmieci.

Pani Administratorka z ZNN twierdzi że jest na rejonie codziennie, więc musi widzieć ten bałagan i nie reaguje – dodaje Michał. Podkreśla także, że ma sporą galerię tego zaniedbanego podwórka z kilku lat, a więc sprawa nie dotyczy ostatnich tygodni czy miesięcy. Być może warto zaprosić tutaj Straż Miejską?

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz