Winogrady

Ogród wodny na Cytadeli ma odzyskać dawną świetność

Ogród wodny na Cytadeli  Foto: lepszyPOZNAN / tab

Cytadela jest jednym z chętniej odwiedzanych przez poznaniaków, i nie tylko, miejsc w naszym mieście. Nie tylko przy okazji różnych wydarzeń tutaj organizowanych. Wypoczywających spotkamy tutaj nie tylko w weekendy. Jeszcze w tym roku będziemy mogli cieszyć się tutaj odnowionym ogrodem wodnym.

Teraz przechodząc obok niego mało kto zwraca na to miejsce uwagę. Ogród, który znajduje się w pobliżu głównej alei, noszącej nazwę al. Republik, jest bardzo zaniedbany. Mało kto chyba pamięta, że zarośnięte teraz zagłębienie, wypełnione było wodą. Przebudowy wymaga też ścieżka okalająca dawną sadzawkę. Zdewastowane zostało również oświetlenie.

W nie najlepszym stanie jest także rzeźba parkowa Mewy. Stworzył ją Jerzego Sobocińskiego w 1968 roku. Skorodowana rzeźba to w tej chwili jedna z nielicznych pozostałości dawnego ogrodu wodnego.

Wszystkie te elementy ogrodu wodnego mają zostać zrewitalizowane, a dodatkowo mają pojawić się m.in. wodotrysk, oświetlenie rzeźby oraz infrastruktura niezbędna do funkcjonowania założenia – informuje poznański Urząd Miasta.

Prace przy odnowieniu tego miejsca na poznańskiej Cytadeli powinny zakończyć się do końca listopada.

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN / tab, Zarząd Zieleni Miejskiej

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz