Winogrady

Rzucali petardami – od jednej zapalił się samochód

Pożar samochodów na Ratajach  Foto: PSP w Poznaniu / st. str. Wojciech Bycka, mł. kpt. Piotr Łuczak

Dwóch młodych mężczyzn spacerowało nocą ulicami Winograd. Co jakiś czas odpalali petardy. Jedną z nich położyli na zaparkowanym samochodzie, który zaczął się palić.

Do zdarzenia doszło na ulicy Kmiecej w nocy z soboty na niedzielę, z 24 na 25 lutego. To właśnie tutaj dwójka mężczyzn w wieku 20 i 21 lat jedną z odpalonych petard położyli na zaparkowanym fordzie. Niczym się nie przejmując poszli dalej. Po kilku minutach zainteresowali się jednak jadący ulicą Kmiecą wóz straży pożarnej.

Ciekawi co się wydarzyło postanowili podejść bliżej – relacjonuje Patrycja Banaszak z poznańskiej Policji – wtedy też okazało się, że pozostawiona przez nich na samochodzie petarda wywoła jego pożar.

Oprócz strażaków na miejsce przyjechali także policjanci, którzy zatrzymali mężczyzn. Jak się potem okazało obaj byli pijani. Jak tłumaczyli, petardy zostały im od sylwestra i właśnie tego wieczoru postanowili je wykorzystać.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim za co grozi im nawet do 5 lat więzienia, a jeden z nich został objęty policyjnym dozorem – dodaje Patrycja Banaszak – do zatrzymania podejrzanych przyczyniła się do tego wzorowa postawa mieszkanki Poznania.

fotografia ilustracyjna: archiwum

Użyte w artykule zdjęcia: PSP w Poznaniu / st. str. Wojciech Bycka, mł. kpt. Piotr Łuczak

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz