Winogrady

Biblioteka na Winogradach po przeprowadzce

Książki  Foto: Jessica Ruscello

Filia Biblioteki Raczyńskich na os. Zwycięstwa zostanie uroczyście otwarta po przeprowadzce już w najbliższą sobotę (9.12). Czytelnicy będą mogli korzystać z księgozbioru obejmującego około 15.000 książek.

Po niecałym miesiącu, jaku upłynął od zamknięcia Filii 55 w jej dotychczasowej, piwnicznej lokalizacji, zapraszamy na otwarcie Filii 55 w nowej lokalizacji w Osiedlowym Domu Kultury Wiktoria, które odbędzie się w sobotę – informują pracownicy Biblioteki Raczyńskich – po części oficjalnej, wszyscy chętni będą mogli zapisać się do Biblioteki i wypożyczyć książki.

Filia 55 na os. Zwycięstwa będzie otwarta dla czytelników w poniedziałki, środy i piątki w godzinach od 13:00 do 19:00 oraz wtorki i czwartki od 9:00 do 14:30. Na półkach znajduje się tutaj około 15.000 książek, ale cały czas księgozbiór wzbogacany będzie nowościami. Będzie także kolekcja czasopism uzupełniona o nowe tytuły.

Mamy nadzieję, że lepsza lokalizacja z windą i przestronna filia o powierzchni ponad 200m sprawi, że czytelnictwo wrośnie i Biblioteka będzie chętnie odwiedzana przez mieszkańców Winograd – dodają pracownicy Biblioteki Raczyńskich.

Uroczyste otwarcie filii 55 odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godzinie 11:00. Po części oficjalnej, wszyscy chętni będą mogli zapisać się do Biblioteki i wypożyczyć książki. Tego dnia filia będzie czynna do 15:00.

Przy okazji przypomnijmy chyba najbardziej spektakularną przeprowadzkę w dziejach Biblioteki Raczyńskich. Wtedy wuchta wiary pomagała przenieść księgozbiór ze Świętego Marcina do nowej siedziby na Placu Wolności. Akcja ta odbywała się w czerwcu 2013 roku.

Użyte w artykule zdjęcia: LepszyPOZNAN.pl / Paweł Rychter, Jessica Ruscello

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz