Na widelcu

Niebezpieczne batony!

batony  Foto:

W części batonów produkowanych przez poznańską firmę mogą znajdować się kawałki plastiku. Z rynku wycofano 3 partie tego produktu.

Sprawa dotyczy batonów Frupp Jabłko, Frupp Kids jabłko – marakuja, Frupp Kids jabłko – jagoda produkowanych przez poznańską spółkę Celiko.

W wyniku działań kontrolnych procesu produkcyjnego kolejnych partii batonów, firma Celiko S.A. stwierdziła obecność niewielkiego plastikowego elementu w jednym z surowców użytych do ich produkcji. W związku z tym Firma Celiko S.A. zapobiegawczo i dobrowolnie podjęła decyzję o wycofaniu tych partii, aby wykluczyć ryzyko spożycia potencjalnie zanieczyszczonych produktów przez konsumentów.

 Decyzja o wycofaniu całości partii jest spowodowana znalezieniem niewielkiego plastikowego elementu w jednym z surowców, podczas produkcji kolejnej partii wyrobu – czytamy w oświadczeniu spółki – decyzja została podjęta przez firmę Celiko zapobiegawczo i dobrowolnie.

Producent ostrzega, abyśmy nie spożywali wyrobów o nr partii:

  • Frupp Jabłko – 11.08.2021/2/L1G
  • Frupp Kids jabłko – marakuja – 13.08.2021/2/L1G
  • Frupp Kids jabłko – jagoda – 16.08.2021/2/L1G

Nr partii  znajduje się na bocznej części opakowania. Produkt objęty wycofaniem może zostać zwrócony do sklepu, w którym go kupiliśmy lub bezpośrednio do Celiko. Koszty związane ze zwrotem zostaną zrekompensowane przez producenta.

Użyte w artykule zdjęcia:

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz