Na widelcu Rokietnica

Gotowi na Rumpuć?

Rumpuć to nie tylko zupa, która stała się już symbolem Rokietnicy. Jej gotowaniu towarzyszy wiele wydarzeń, na które mieszkańcy tej gminy zapraszają Wielkopolan. Będzie nie tylko smacznie i radośnie, ale także koncertowo.

Wydarzenie to odbywa się tradycyjnie w pierwszą sobotę września. Tym razem Rumpuć będzie miał nieco inny charakter.

Rok 2016 obfituje w sportowe emocje, piłkarze odnotowali świetny udział w Euro 2016, Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce obfitowały w sukcesy, a nasi rodacy dostarczyli nam wielu emocji na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro – wyjaśniają organizatorzy – w tak wyjątkowym roku pełnym sportowych wydarzeń nie mogło być inaczej i również Rumpuć musiał zyskać sportowy wymiar.

Jak zawsze rumpuciowa kadra jest bardzo zróżnicowana. Każdy uczestnik ma inne talenty i zdolności, które podziwiać będziemy na tej niecodziennej arenie. Na scenie pojawią się przedszkolaki i ich nieco starsi koledzy, podopieczni Bajeczki oraz Rokiciaków, którzy z pewnością zachwycą widzów. Będzie okazja do rywalizacji na przykład w sołeckich potyczkach. Biorący udział w różnych  rozgrywkach będą mogli liczyć nie tylko na doping kibiców, ale także cheerleadrek, które znakomicie łączą elementy gimnastyki, tańca i akrobatyki.

Goście tegorocznego Rumpucia zostaną zaproszeni do gimnastyki, co pozwoli pozbyć się nadmiaru kalorii po zjedzeniu tej pysznej zupy, a przygotowany pokaz mody udowodni, że w nieco luźniejszej stylizacji również można dobrze wyglądać.

Każde wydarzenie, również sportowe, musi mieć odpowiednią oprawę muzyczną – dodają organizatorzy – zadbają o to Gminna Orkiestra Dęta, podopieczni Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Pod Kasztanem, wokalistki Gminnego Ośrodka Kultury, Fana oraz Gigant Band.

Niespodzianki na sobotę rychtują również strażacy, a bibliotekarki udowodnią, że ich zawód wcale nie jest nudny zawód, a czytanie książek to naprawdę dobra zabawa. Będą także stoiska lokalnych restauratorów i sołeckie, które ugoszczą wszystkich zwiedzających i walczyć będą o tytuł tego najpiękniejszego.

Będzie też wuchta konkursów, konkurencji i pokazów sportowych. Wśród gości będzie między innymi Drużyna Szpiku, KKS Lech Poznań, Miasteczko Ruchu Drogowego, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych z Poznania zaprezentuje działanie militarnego sprzętu. Najmłodsi będą mogli szaleć do woli na dmuchańcach, skakańcach, czy karuzelach. To oczywiście tylko niektóre atrakcje.

Tego dnia najważniejsza jest przecież zupa! Rumpuć będzie gotowany w około 1600-litrowym garze i z pewnością zaspokoi głód zarówno amatorów wyjątkowego smaku lokalnego specjału, jak i tych gości, którzy zwyczajnie przyjdą głodni. W tym roku o smak rumpucia zadbają w sposób specjalny Sołtyski – Ekspertki.

Po posiłku i całodziennej zabawie przyjdzie czas na koncert. Gwiazdą wieczoru będzie Ania Wyszkoni, która będzie świętować 20-lecie pracy artystycznej.

Zapraszamy wraz z organizatorami na Rumpuć do Rokietnicy na plac przy ulicy Trakt Napoleoński w sobotę 3 września od godziny 12:00. Program imprezy znajdziecie poniżej.

Rokietnica zaprasza Wielkopolan na rumpuć

RUMPUĆ 2016

12:00 – otwarcie imprezy plenerowej, zapowiedź programu imprezy, prezentacja Sponsorów
12:10 – Bajeczkowe premiery – program przedszkolaków z Rokietnicy
12:40 – Kto to taki? – ROKICIAKI!
13:10 – RUMPUĆ w wersji FIT z ROSfit
13:40 – Bo Julia i ja – wokalny początek z Julką Gąską
13:45 – Narodowe czytanie. Quo Vadis H. Sienkiewicz
13:50 – Sołeckie potyczki – Rokietnica łączy się z RIO – cz.I: Olimpijski test sprawności
14:00 – Halo Rumpuć – Chłopaki nie płaczą albo jak to z cebulą i boczkiem bywa
14:10 – talent nie jedno ma imię – program Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Pod Kasztanem
14:40 – PLACÓWKI OŚWIATOWE – Bawi nas sport
15:30 – Sołeckie potyczki – Rokietnica łączy się z RIO – cz.II: strażacki duch
15:50 – Halo Rumpuć – grunt to przyprawa albo jak stawia się kropkę nad „i”
16:00 – Sołeckie potyczki – Rokietnica łączy się z RIO – cz.III: sportowa łamigłówka
16:20 – SHARK i BUKOWIANKA – Igrzyska z modą
17:00 – RUMPUĆ rusza – zaprasza Wójt i Orkiestra Dęta
17:10 – Samba de Janeiro czyli muzyczne Rio – Rokietnicka Orkiestra Dęta, cheerleaderki STUDIO FLOW Dominiki Bilskiej i wokalistki GOK-u
18:20 – rapowanie z FAMĄ
18:50 – Rozstrzygnięcie akcji Bądźmy bezpieczni na drodze
19:00 – Ggigant Band Ania Polowczyk i Piotr Schulz z zespołem – Koncert hity świata
20:00 – Rozstrzygnięcie Plebiscytu na Najpiękniejsze stoisko sołeckie i LOTERIA FANTOWA
21:00 – koncert gwiazdy wieczoru – Ania Wyszkoni

Anna Wyszkoni

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz