Na widelcu Śródka

Rok przy Wspólnym Stole – kulinarne świętowanie na Śródce

Wspólny Stół  Foto: lepszyPOZNAN.pl / gsm

Wspólny Stół – restauracyjny projekt społeczny świętuje swoje pierwsze urodziny. Śródecka restauracja to nie tyko dobra kuchnia, ale przede wszystkim nowe miejsca pracy dla 10 osób, kuchnia bazującą na lokalnych, sezonowych produktach z ekologicznego gospodarstwa. To tutaj splotły się losy profesjonalistów z dziedziny gastronomii, studentów z pasją oraz osób wykluczonych społecznie. W efekcie powstał niezwykły projekt społeczno-gastronomiczny, hołdujący idei slow food i prowadzony przez spółdzielnię socjalną.

Wspólny stół - restauracja na ŚródceAż trudno uwierzyć, że przez pierwszy rok zdziałaliśmy tak wiele – mówi Jacek Ferenc ze Wspólnego Stołu. – Obecnie w Polsce powstaje wiele restauracji i niestety równie wiele się zamyka. Tymczasem my realizujemy nasz cel społeczny i jednocześnie chyba już na dobre zagościliśmy na kulinarnej mapie Poznania.

Obchody pierwszych urodzin lokalu rozpoczną się już 12 sierpnia rano spotkaniem w siedzibie Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka, z inicjatywy której powstał Wspólny Stół. P

raktycy spółdzielni socjalnych i inne osoby zainteresowane tematem będą dyskutować o przyszłości spółdzielni socjalnych, np. w eco cateringu.

Dalsza część świętowania ma już charakter ściśle kulinarny i stanowi część X Ogólnopolskiego Festiwalu Dobrego Smaku, który w tym roku potrwa przez cały przedłużony weekend sierpniowy (12-15.08).

W piątkowy wieczór, od 17:00 do 22:00 na Śródce odbędzie się RUSZTowanie – impreza z grillem w roli głównej, która zdążyła już stać się małą lokalną tradycją. Oprócz Wspólnego Stołu wezmą w niej udział restauracje Vine Bridge i Humhum, których szefowie kuchni będą serwować niebanalne przysmaki z rusztu.

Przez trzy kolejne dni we Wspólnym Stole będzie obowiązywało specjalne urodzinowe menu z darmową lemoniadą, restauracja przygotowała też konkursy na portalach społecznościowych.

Wspólny stół na Śródce

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz