Na widelcu

Wolny Food Truck Fest

Wolny Food Truck Fest  Foto: Wolny Targ

Wolny Targ lubi i potrafi zaskakiwać cały czas nowymi pomysłami. Tym razem zaprasza na specjalną, dwudniową edycję podczas której będziemy mogli kosztować tego, co przygotowane będzie w popularnych food truckach. Będzie też muzyka na żywo, a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody.

Tym razem będzie to spotkanie z ludźmi, którzy dzięki czterem kołom swoich wehikułów są wolni i jeżdżą po całej Polsce i pichcą dla wszystkich głodnych – zapowiada Magda Kosakowska, pomysłodawczyni Wolnego Targu – u nas będą mieli okazję uczynić to w najpiękniejszym parku na świecie, czyli na poznańskiej Cytadeli, no i nakarmią Was, czyli Wolnych Ludzi.

Na parkowych alejkach rozstawią się zatem food trucki i zapewne kusić będą różnorodną, smakowitą ofertą. Wśród nich między innymi Orcza Bryka, która przyjedzie tu po raz pierwszy aż z Wrocławia. Zapowiada, że będzie Orcza zagrycha, Orczy hot dog i autorskie sosy. Będą również dobrze znane i lubiane przez poznaniaków smakołyki, które dały się poznań zarówno na ulicach jak i na Wolnym Targu. W najbliższy weekend będziemy mogli wybierać spośród ofert około 20 food trucków. Ich lista cały czas się powiększa.

Oprócz strawy dla ciała będzie również coś dla ucha. Podczas sobotniego spotkania na Cytadeli wystąpią przed nami młode, poznańskie grupy.

Będzie sporo kojących dźwięków: indie, blues, bossa nova i trochę ciekawych interpretacji – zapowiada Magda Kosakowska – wszystko to na zielonej trawie, wśród drzew, a więc zabierzcie koce!

Tym bardziej, że zapowiadana jest naprawdę doskonała pogoda. Zarówno w sobotę jak i niedzielę może być nawet około 28°C. Oba dni mają być również bardzo pogodne, choć w niedzielę mogą klarę przysłonić nieco chmury.

Kto wystąpi dla nas podczas sobotniego koncertu? Part of the kitchen to zespół, który połączyła miłość do jedzenia, bycia razem i muzyki. Ich twórczość rozpoczęła się w kuchni, w starej kamienicy na 3 piętrze, gdzieś między kredensem, a regałem z piklami. Tematyka utworów jest bardzo prosta i uniwersalna – dotyczy bycia z drugim człowiekiem i z samym sobą. W kawałki z kuchni, wpisany jest przekaz o sprawach, relacjach i emocjach, o które rozbija się czasem każdy z nas.

Doktor Niedźwiedź to poznańskie trio akustyczne, tacy goście do rany przyłóż, zagrają z uczuciem, pocieszą, rozbawią, poczęstują melancholią. Trzej muszkieterowie Bluesa i Bossa novy.

POLECAMY I ZAPRASZAMY! Wolny Food Truck Fest odbywać się będzie na poznańskiej Cytadeli. W sobotę (10.09) zapraszamy od 11:00 do 20:00, a w niedzielę (11.09) od 11:00 do 18:00.

Wolny Food Truck Fest

Użyte w artykule zdjęcia: Wolny Targ

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz