smaczneGO

Darmowa gęsina na imieninach Marcina!

Ogólnopolski Festiwal Dobrego Smaku (25)  Foto: Julian Redondo Bueno / OFDS

To, że Poznań słynie z rogali świętomarcinskich wiadomo było od lat. Jeszcze nie tak dawno pojawiały się na naszych stołach tylko raz w roku – 11 listopada. Szczęśliwie ten słodki symbol miasta można teraz kupować przez cały rok, więc turyści traktują go jak oryginalną pamiątkę. Ale poznaniacy w tym dniu jadali nie tylko słodkie ale i konkrety!

Na Świętego Marcina na stołach królowały gajory. Już po raz kolejny na Imieninach Św. Marcina królować będzie tradycyjna gęsina. A prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak otrzyma z rąk wielkopolskich kucharzy pieczoną gęś, aby osobiście częstować pieczystym mieszkańców miasta.

Dzięki akcji “Gęsina na Imieninach” organizowanej przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą, będzie można skosztować gęsiny w różnych wariantach. Ten smakowity poczęstunek zostanie sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

Przez cały dzień degustacje wraz z pokazami kulinarnymi odbywać z będą pod ratuszem, na Placu Wolności oraz na Św. Marcinie przy Hotelu Lech. Gęsiny nie zabraknie również w kolorowym Korowodzie Świętomarcińskim.

Użyte w artykule zdjęcia: Julian Redondo Bueno / OFDS, Blanka Kefer- Ichkoche.at / cityevent-poznan.pl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz