smaczneGO

Zupy – rozgrzeją, gdy pada i wieje

Dziennie powinniśmy jeść ok. 0,5 kg warzyw. Są one świetnym źródłem m.in. błonnika, który wpływa korzystnie na odporność. Należy pamiętać o tym zwłaszcza teraz, w okresie jesienno-zimowym, kiedy jesteśmy bardziej narażeni na różne infekcje. Aby zmniejszyć ryzyko ich złapania, dobrze jeść np. – bogate w warzywa – zupy.

Jesień i zima to taki okres, kiedy nasz organizm ma zwiększone zapotrzebowanie energetyczne. Potrzebujemy więcej energii, więc bardzo polecane są gorące posiłki”. Mogą to być np. zupy. Tym bardziej że dostarczają one organizmowi także wszystkich niezbędnych witamin i składników mineralnych – mówi Aneta Gazda z Hortexu.

Polska jest królową zup. Mamy ok. 700 przepisów na zupy w książkach kucharskich i warto z tego korzystać. Co ważne, zup nie musimy jeść tylko zwyczajowo na obiad. Równie dobrze sprawdzają się one na śniadanie i kolację, szczególnie że nie są to posiłki ciężkie.

Zupy możemy przygotowywać zarówno z warzyw świeżych, jak i mrożonek. Mrożone warzywa zachowują świetnie witaminy i składniki mineralne.

Wartość odżywcza takiego produktu i produktu przygotowanego z warzyw świeżych jest porównywalna. Poza tym mrożonki pomagają zaoszczędzić czas: są umyte, obrane, pokrojone – informuje Aneta Gazda z firmy Hortex

Użyte w artykule zdjęcia: lepszyPOZNAN.pl / gsm, materiały prasowe Knorr

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz