Sołacz

Zumba na Sołaczu

Zumba w Parku Kasprowicza (6)  Foto: Karolina Adamska Sobańska

Dla planujących weekend w mieście mamy atrakcyjną propozycję: żywiołowe i energetyczne tańczenie. W najbliższą sobotę 26 sierpnia odbędzie się kolejne spotkanie ze sportem na świeżym powietrzu. Tego dnia na polanie w Parku Wodziczki, nieopodal Apartamentów Zielony Sołacz, odbędą się bezpłatne warsztaty Zumby, którym towarzyszyć będą konsultacje dietetyczne.

Czym jest Zumba? To połączenie tańców latynoamerykańskich, aerobiku i elementów sztuk walki. Dla jej miłośników to sposób na aktywne życie i regularna porcja zdrowego wysiłku. Szczególnie warto jej spróbować na łonie natury, tak by z pełną swobodą dać się ponieść żywiołowemu tańcowi na świeżym powietrzu. Poznańskie parki wręcz idealnie nadają się do aktywnego wypoczynku dlatego też już po raz trzeci organizowane sportowe wydarzenie w Parku Wodziczki, tym razem w rytmie Zumby.

Od początku naszej akcji udało się już zaktywizować wiele osób. Najpierw podczas warsztatów Nordic Walking, później w czasie spotkania dla biegaczy. W ten weekend czas na energetyczną Zumbę. Liczymy, że organizowane przez nas spotkania staną się dla Poznaniaków trwałym impulsem do aktywnego wypoczynku w śródmiejskich parkach. Warto je docenić i korzystać z tych ogólnodostępnych enklaw zieleni – mówi Iwona Chmielewska.

Najbliższe warsztaty odbędą się 26 sierpnia o godz. 11:00 na polanie w Parku Adama Wodziczki. Tam instruktorka z klubu Zebra Fitness porwie uczestników do tańca w rytm energetycznej muzyki. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Spotkaniu ze sportem towarzyszyć będzie również punkt konsultacji dietetycznych, gdzie każdy zainteresowany może porozmawiać o swoich nawykach żywieniowych z dietetykiem. Po zakończonych warsztatach, organizator zaprasza wszystkich uczestników na mrożoną herbatę do pobliskiej restauracji Magazyn Food Concept.

Użyte w artykule zdjęcia: Karolina Adamska Sobańska

Tagi:

1 komentarz

kliknij by dodać komentarz