Sołacz

Zabawa i nauka w przedszkolu integracyjnym

Zabawa i nauka w przedszkolu integracyjnym  Foto: mat. prasowe

Integracyjne przedszkole organizuje w ten weekend drzwi otwarte, podczas których dzieci będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w warsztatach, zajęciach w sali integracji sensorycznej. To również okazja dla rodziców, by obejrzeć w jakich warunkach przebywają i jak spędzają tutaj czas przedszkolaki. 

Jesteśmy przedszkolem integracyjnym, zapraszamy więc na spotkanie zarówno rodziców dzieci zdrowych, którzy poszukują przyjaznego, rozwojowego przedszkola dla swoich pociech jak i rodziców z dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności – wyjaśnia Adam Ślęczka, pomysłodawca przedszkola – mamy możliwość przyjęcia do przedszkola kilkoro dzieci z orzeczeniem, dla których zapewniamy bezpłatną opiekę wraz z zajęciami terapeutyczno – rehabilitacyjnymi, rodzic pokrywa tylko częściowy koszt wyżywienia.

W ramach codziennego programu odbywają się rozwijające zajęcia ruchowo-edukacyjne. Jest więc rytmika czy język angielski, a także zajęcia prowadzone według nowoczesnych metod aktywizujących, dzięki którym dzieci mają poznawać świat wszystkimi zmysłami, rozwijać swoją kreatywność, nabywać sprawności i pewności siebie w różnych sytuacjach.

Dodatkowo przedszkole realizuje indywidualny program rozwojowo-terapeutyczny dla dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności lub rozwijających się w sposób nieharmonijny, u których rodzice zauważają trudności w niektórych obszarach.

Dzieci mają do dyspozycji dzieci jest sala integracji sensorycznej, sale zabaw oraz własny ogród. Mogą także liczyć na wykwalifikowaną i zaangażowaną kadrę pedagogiczną. Na co dzień pracuje tutaj logopeda, terapeuta integracji sensorycznej, fizjoterapeuta, pedagog specjalny, terapeuta dzieci z zaburzeniami rozwoju i certyfikowany terapeuta ręki.

Pobyt w przedszkolu jest dofinansowany do stycznia 2018 roku. Później czesne wynosić będzie 860,00 złotych.

W ramach czesnego dzieci mają zapewnioną opiekę, pełen program edukacyjny wraz z wszystkimi zajęciami dodatkowymi i wyżywienie. Dzieci z orzeczeniami mają zapewnioną bezpłatną opiekę, a koszty pobytu w przedszkolu będą ograniczone tylko do opłaty za wyżywienie.

Drzwi Aktywnego Przedszkola Kogut, które znajduje się przy ul. Mazowieckiej na Sołaczu, otworzą się w sobotę (30.09) o 10:00, a zajęcia potrwają do 16:00.

Taka możliwość poznania miejsca i osób, które mają dbać o nasze dzieci jest bardzo ważna dla każdego rodzica. -zachęca Adam Ślęczka.

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz