Sołacz

Utrudnienia na Sołaczu

Utrudnienia na Sołaczu  Foto: Google Street View

Ekipy remontowe pojawiły się już na skrzyżowaniu ulic Wołyńskiej i Wojska Polskiego. Przez 3 tygodnie prowadzone tutaj będą prace przy sieci trakcyjnej i torowisku. W tym czasie nie będą jeździć tutaj bimby, ale z utrudnieniami i objazdami muszą się liczyć również kierowcy.

Tramwaje linii nr 9 nie będą jeździć wcale, a tramwaje nr 11 pojadą zmienioną trasą. Zmienią się także trasy trzech dziennych (60, 64, 82) i dwóch nocnych (236, 246) linii autobusowych oraz zostanie wprowadzona zastępcza linia autobusowa za tramwaj T9.

Prace na skrzyżowaniu ulic Wołyńskiej i Wojska Polskiego potrwają do 2 września.

Naprawiony w tym miejscu zostanie przejazd i wymiona nawierzchnia torowa i drogowa. Wymieniona będzie także sieć trakcyjna na pętli przy ulicy Piątkowskiej.

Skrzyżowanie to będzie również zamknięte dla samochodów. Ulice Wojska Polskiego i Wołyńska będą ulicami bez przejazdu, ale na ul. Wojska Polskiego przed skrzyżowaniem pozostawiona będzie możliwość zawracania.

Ponadto, w kolejnym etapie prac, na czas remontu torowiska zamknięty zostanie przejazd tramwajowy na skrzyżowaniu ul. Wołyńskiej z ul. Szydłowską – informuje Zarząd Dróg Miejskich – objazd wytyczono przez przyległy parking.

Rejon prac zaleca się objeżdżać ulicami Niestachowską, Serbską, Piątkowską, Maczka, Urbanowską oraz Nad Wierzbakiem, Kościelną, Dąbrowskiego, Żeromskiego, Niestachowską.

Przy okazji zamknięcia ruchu tramwajów do pętli Piątkowska naprawiana będzie nawierzchnia na skrzyżowaniu ul. Pułaskiego z al. Wielkopolską. Usunięta zostanie tutaj kostka kamienna. Prace w tym rejonie prowadzić będzie również Aquanet.

Użyte w artykule zdjęcia: Google Street View

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz