Oborniki

Wielki Jarmark Świąteczny

Wielki Jarmark Świąteczny w Obornikach (2019)  Foto: Gmina Oborniki

Na Wielki Jarmark Świąteczny zapraszają Oborniki. Na to dwudniowe wydarzenie przygotowano sporo, różnych atrakcji, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

W tym roku w Obornikach znów będzie magicznie i to przez całe dwa dni – zapowiadają organizatorzy – szykujemy Wielki Jarmark Świąteczny tym razem z pysznym akompaniamentem, w postaci gwiazdkowej odsłony Festiwalu Smaków Food Trucków.

Pierwszego dnia odbędzie się, wspomniana już, świąteczna edycja Festiwalu Smaków Food Trucków, a dopełnieniem będzie spotkanie ze Zwierzakami.

Mobilne restauracje serwować będą swoje popisowe dania, zapewniając, że świąteczne mogą być nie tylko karp i zupa grzybowa, lecz również gruzińskie chinkali, azjatyckie pierożki dim sum, padthai, a nawet burgery.

Spotkanie ze zwierzętami będzie z pewnością dużą atrakcją zwłaszcza dla najmłodszych gości Wielkiego Jarmarku Świątecznego. Czy, jak głosi legenda, przemówią do nas w tym magicznym czasie ludzkim głosem?

Nasz jarmark będzie świetną okazją, aby to sprawdzić – zapewniają organizatorzy – w tym roku o obecność zwierzątek zadba Ranczo Kacperkowo z Wychowańca.

Drugiego dnia Jarmarku, a więc w niedzielę, również będziemy mieli okazję by skosztować dań przygotowanych w food truckach. Tego dnia na nudę i brak atrakcji nie będą mogli narzekać najmłodsi.

Będzie zatem kolorowa kolejka, która wprowadzi pozytywny nastrój zabawy i na pewno rozochoci gości do wspólnego spędzania czasu, przenosząc w świat magicznej zabawy. W świątecznych, anielskich strojach pojawią się szczudlarze, którzy jak najprawdziwsze anioły.

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne to te wykonane własnoręcznie – przekonują organizatorzy – o inspiracje i instruktaż jak zawsze zadba Obornicki Ośrodek Kultury, ze wsparciem niezastąpionej ekipy Grodu Radzim pod wodzą Jadzi Majchrzak-Zagrodnik.

Nie zabraknie także świątecznej muzyki na żywo. Specjalną, bożonarodzeniową playlistę przygotuje dla nas obornicki zespół Brass Band.

Wielki Jarmark Świąteczny odbędzie się na obornickim Rynku w weekend 4 i 5 grudnia. W sobotę zapraszamy od 12:00 do 20:00, a w niedzielę od 10:00 do 18:00.

Jarmark Świateczny w Obornikach Foto: UM Oborniki
Użyte w artykule zdjęcia: Gmina Oborniki

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz