smaczneGO

Wielka Szama na Stadionie!

Wielka Szama na Stadionie  Foto: materiały prasowe

Obostrzenia są powoli znoszone i już niedługi, bo za tydzień nadarzy się długo wyczekiwana okazja, by w weekend wyjść wspólnie ze znajomymi i odpocząć od trudów dnia codziennego. Kilkadziesiąt mobilnych restauracji, dodatkowe atrakcje, muzyka, świeże powietrze i promyki słońca – brzmi zachęcająco?

Pierwszy czerwcowy weekend w Poznaniu odbędzie się pod znakiem pysznego jedzenia. W Wielkiej Szamie weźmie udział kilkadziesiąt food trucków, a każdy z nich specjalizuje się w określonej kuchni. Nie musicie wyjeżdżać z Poznania, bo przy Stadionie Poznań będziecie mieli okazję spróbować specjałów kuchni węgierskiej, tajskiej, hiszpańskiej, meksykańskiej i amerykańskiej. Nie zabraknie też dań, które jako pierwsze przychodzą na myśl, gdy mówimy o street foodzie. Współczesne food trucki prześcigają się w autorskich pomysłach na smakowite burgery czy zapiekanki. Znajdziecie je w wersjach orientalnych, włoskich, a nawet wegetariańskich.

Wielbiciele deserów powinni być zadowoleni z dostępnych słodkości. Do Poznania przyjadą wystawcy ze świeżymi donutami z kolorowymi posypkami i czekoladowymi polewami, a także z rzemieślniczymi lodami pełnymi smaku. Warto też spróbować hiszpańskich churrosów, czyli swego rodzajów pączków, które można zjeść z nutellą, cukrem pudrem, cynamonem lub wszystkimi dodatkami jednocześnie! Pojawią się też świeże owoce w czekoladzie, które sprawiają, że na myśl przychodzi lato.

Wielka Szama to nie tylko jedzenie! To też wiele atrakcji dodatkowych. Czas pomiędzy posiłkami lub w oczekiwaniu na potrawy nie musi być nudny. Na wydarzeniu pojawia się wiele stref tematycznych, gdzie ciekawe zajęcia dla siebie znajdują i najmłodsi goście festiwalu i dorośli. To doskonała okazja, by spędzić wartościowy czas z rodziną i przyjaciółmi.

Co: Wielka Szama na Stadionie w Poznaniu
Gdzie: Teren przy Stadionie Poznań
Kiedy: 5-6 czerwca w godzinach 12-21 (sobota) i 12-20 (niedziela)

Użyte w artykule zdjęcia: DAWID LINKOWSKI

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz