Ostrów Tumski

Weszli na wieżę Katedry

Rusztowanie przy wieży poznańskiej Katedry  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Rusztowanie przy wieży poznańskiej Katedry Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1Przy jednej z wież Katedry na Ostrowie Tumskim w Poznaniu stanęło rusztowanie, a na nim pojawili się pracownicy firmy remontowej. Do pokonania mieli kilkadziesiąt stopni wspinając się po rusztowaniach na wysokość blisko 50 metrów.

Wejść będą musieli jeszcze wyżej wznosząc jeszcze kilka “pięter” tymczasowej konstrukcji. Muszą dostać się na sam szczyt ceglanej części, w miejsce gdzie zaczyna się hełmy wież, które są wzorowane na klasycystycznych, pochodzących z lat 1725-1729.

Co będzie remontowane? Są to drobne prace polegające na naprawie gzymsu w górnej części wieży – wyjaśnia ks. Maciej Szczepaniak z Kurii – prace potrwają około dwóch, może trzech tygodni.

Przez ostatnie lata okolice Katedry mocno się zmieniły stając się kolejnym miejsce, które przyciąga coraz więcej turystów. Zostały już wyremontowane kolejne budynki. W innych trwają jeszcze prace.

Powstał pawilon Genius loci, w którym zobaczyć można jak zmieniała się wyspa. Miejsce zyska jeszcze więcej, gdy zostanie otwarte Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego Brama Poznania. Zdjęcia przedstawiające budowane jeszcze Centrum, które wykonaliśmy pod koniec sierpnia, możesz zobaczyć tutaj.

Rusztowanie przy wieży poznańskiej Katedry Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz