Ostrów Tumski

Informacyjna dezinformacja

Turyści na Starym  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Turyści na Starym Foto: lepszyPOZNAN.pl / tabDzisiaj od rana można spotkać wielu turystów z różnych krajów. Na Starym Rynku spotykaliśmy grupy miedzy innymi z Hiszpanii, Chorwacji, Niemiec czy Rosji. Wiele osób przyjechało także w ten weekend z innych miast Polski. Część z nich zwiedzało również Ostrów Tumski. To właśnie tutaj można dzisiaj przenieść się nieznacznie… w czasie.

Trudno powiedzieć ilu turystów zwraca uwagę na tablice informacyjne ustawione w drodze do Katedry. Chyba tylko ci, którzy idą tutaj spacerkiem ze Starego. Ci, którzy przyjadą na Ostrów autokarem raczej tej tablicy nie zauważą.

Dzisiaj przechodząc obok niej nieco się zaniepokoiłem. Na szczęście tylko przez chwilę, bo krótkie spojrzenie na zegary na wieży Katedry i własny zegarek upewniły mnie, że nie jestem przed czasem. Po prostu zegar na tablicy z informacjami o Ostrowie Tumskim wskazuje złą godzinę.

Być może jest to ukłon w stronę turystów z Wielkiej Brytanii? Może ktoś pospieszył się i już przestawił zegar na czas zimowy? Zrobił to dużo przed czasem, ponieważ zegary o godzinę cofać będziemy w nocy z 26 na 27 października. Może też nikt nie przestawił tego zegara przez całe lato? Na szczęście wskazówki na wieży Katedry wskazują dobry czas.

Tablica informacyjna na Ostrowie Tumskim Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz