Ostrów Tumski

ICHOT czyli Brama Poznania – trwa budowa (foto)

ICHOT Brama Poznania - prace budowlane 08.2013  Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1

ICHOT Brama Poznania - prace budowlane 08.2013 Foto: lepszyPOZNAN.pl / tab 10.1Powstające na Śródce Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego (ICHOT) ma być miejscem, w którym w sposób atrakcyjny i nowoczesny prezentowana będzie historia tej wyspy w czasach kształtowania się Państwa Polskiego. Od teraz oprócz skrótu ICHOT używana będzie także nazwa Brama Poznania.

Zadaniem Centrum jest takie zaprezentowanie historii, by zafascynować odwiedzającego, zaintrygować go i zachęcić do odwiedzenia zabytków Ostrowa Tumskiego – wyjaśniają pomysłodawcy Bramy Poznania – pobyt w Centrum ma jednocześnie do tego zwiedzania przygotować tak, aby turysta będąc na przykład w Katedrze, czy Muzeum Archidiecezjalnym chciał i potrafił samodzielnie poszukiwać śladów przeszłości.

ICHOT Brama Poznania znajdować się będzie w powstającym jeszcze budynku na prawym brzegu Cybiny, w miejscu, gdzie w XIX wieku mieściła się Śluza Tumska. Będzie połączony ze znajdującym się na przeciwległym brzegu rzeki przyczółkiem Śluzy Tumskiej – jedynym zachowanym elementem fortyfikacji Ostrowa Tumskiego. Obiekt ten został już odrestaurowany i praktycznie dostosowany do potrzeb przyszłych turystów.

ICHOT Brama Poznania - wizualizacja Foto: ICHOT

Odwiedziliśmy teren budowy i weszliśmy poprzez Śluzę na łącznik prowadzący do Bramy Poznania.

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz