BizNews

TomTom otwiera oddział w Poznaniu i szuka inżynierów

TomTom otwiera oddział w Poznaniu i szuka inżynierów  Foto: TomTom

Ponad 100 specjalistów chce zatrudnić w nowym, poznańskim oddziale firma TomTom, znana między innymi wielu kierowcom. Proces rekrutacji praktycznie już się rozpoczął.

Poznańskie zespoły będą pracowały nad usługami geolokalizacyjnymi, systemami nawigacyjnymi oraz niektórymi kluczowymi komponentami wykorzystywanymi w pojazdach autonomicznych, takich jak RoadDNA oraz trójwymiarowe, nawigacyjne mapy HD – informuje Marcin Kmiecik z firmy TomTom – posiadamy w tym obszarze szereg międzynarodowych patentów.

TomTom pracuje m.in. nad rozwiązaniami koniecznymi do wprowadzenia na rynek technologii inteligentnych miast oraz samochodów prowadzonych przez komputer.

Oddział w Poznaniu będzie skupiał się na technologiach informatycznych do pozyskiwania danych z sensorów. Pracownicy będą tworzyć oprogramowanie, które te dane interpretuje oraz unikalny transakcyjny system produkcji nawigacyjnej bazy danych. Zatrudnieni mają tutaj zostać inżynierowie, programiści i architekci IT. Szanse mają specjaliści, którzy zajmować się będą złożonymi systemami big data, sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym oraz automatyzacją przetwarzania informacji i produkcji oprogramowania.

Nasi pracownicy będą tworzyć unikalne rozwiązania technologiczne, chcemy zbudować kadrę składającą się z wysoko wykwalifikowanych osób o otwartych umysłach, potrafiących rozwiązywać zagadnienia wymagające kreatywności i dużego zaangażowania – dodaje Grzegorz Leopold z poznańskiego biura TomTom – pracujemy w modelu, w którym zespoły mają dużą autonomię co do rozwoju własnych produktów. Jesteśmy zainspirowani tematyką i skalą platformy mapowej, którą współtworzymy.

Oficjalne otwarcie poznańskiego oddziału TomTom planowane jest na grudzień tego roku. Firma TomTom to globalny dostawca produktów i usług nawigacyjnych. Zatrudnia na całym świecie ponad 4.700 osób. Niedawno otworzyła swoje biuro w Łodzi.

Użyte w artykule zdjęcia: TomTom

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz