BizNews

Solaris się rozwija

Solaris Urbino 18  Foto: Marcin Gorgolewski / materiały prasowe

Solaris otworzył właśnie własne centrum logistyczne w Jasinie. Solaris Logistics Center, z którego dostarczane są wszystkie części zamienne, ma usprawnić cały proces realizacji zamówień i podnieść poziom obsługi posprzedażnej.

Solaris Logistics Center to zarówno nowy magazyn centralny, jak i biuro sprzedaży, które obsługuje składane przez klientów zamówienia – wyjaśnia Mateusz Figaszewski z Solarisa- nowe centrum dystrybucji części zamiennych zastąpiło dotychczasową lokalizację w Murowanej Goślinie i od początku września obsługuje ono wszystkie wysyłki części zamiennych, zarówno te trafiające bezpośrednio do klientów, jak i te, które zaopatrują magazyny regionalne i serwisy.

Nowe centrum logistyczne Solarisa sąsiaduje z drogą ekspresową, dzięki czemu możliwy jest szybki dojazd do autostrady A2. Ma to skrócić czas dotarcia do najważniejszych dróg i europejskiej sieci autostrad aż sześciokrotnie.

Solaris Logistics Center to 6.000 m² powierzchni, na której zmagazynowanych jest 26.000 różnego rodzaju części i akcesoriów. Każdego dnia wysyłanych jest stąd niemal 300 paczek. Znajdują się tutaj regały paletowe na 3.000 miejsc i 100 stojaków na szyby.

Przy kompletacji zamówień wykorzystuje się między innymi taśmy transportowe. W stosunku do poprzedniego magazynu, w nowym jest znacznie więcej doków służących do załadunku bądź wyładunku.

Wszystkie materiały zgromadzone są pod jednym dachem, w jednym magazynie, co pozwala zaoszczędzić czas poświęcany wcześniej na przejazdy z jednej hali do drugiej, a w konsekwencji praca centrum jest bardziej efektywna – podkreśla Mateusz Figaszewski – wszystkie procesy związane z realizacją wysyłek są kontrolowane przez specjalistyczny system zarządzania magazynowego, który zapewnia maksymalną dostępność części.

Użyte w artykule zdjęcia: Marcin Gorgolewski / materiały prasowe

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz