Berdychowo Chartowo Nowe Miasto

Skrzyżowanie z Berdychowem otwarte!

Wybudowany odcinek kolektora prawobrzeżnego II pod ulicą Podwale  Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr Rychter

Wybudowany odcinek kolektora prawobrzeżnego II pod ulicą Podwale Foto: lepszyPOZNAN.pl / Piotr RychterSamochody wracają na w pełni już otwarte skrzyżowanie ulic Jana Pawła II, Berdychowo i Baraniaka! Tak dobrej informacji dla kierowców już dawno chyba nie mieliśmy.

Będziemy mogli zatem bez problemu przejechać  z ulicy Baraniaka na wprost przez Berdychowo. Ta ostatnia ulica przejezdna będzie wreszcie w obu kierunkach. Na dojeździe do tego skrzyżowania na ulicy Jana Pawła znowu będą 4 pasy, czyli jak przed rozpoczęciem przebudowy kolektora prawobrzeżnego. To własnie prace przy nim były powodem wielu straconych chwil w korkach przez ostatnich kilkanaście miesięcy.

Pozostały nam jeszcze roboty odtworzenia warstwy ścieralnej w samym Rondzie Śródka, które wykonywać będziemy po Świętach, głównie w nocy, oraz odbudowa chodnika i ścieżki rowerowej wzdłuż Jana Pawła II – wyjaśnia Dorota Wiśniewska z Aquanetu – wydaje się więc, że połowa maja to jak najbardziej realny termin zakończenia prac w tym rejonie.

To jeszcze nie koniec tak dobrych wiadomości dla zmotoryzowanych!

Prace przy renowacji starego Kolektora Prawobrzeżnego I udało się zakończyć tydzień wcześniej – cieszy się Dorota Wiśniewska – pozostało już tylko odtworzenie nawierzchni w rejonie robót, a więc w ulicy Jana Pawła II i Warszawskiej.

Prace te zostaną wykonane w najbliższy poniedziałek i wtorek. Oznacza to jeszcze drobne niedogodności, ponieważ zostaną zajęte dwa skrajne pasy prowadzące na Rondo Śródka na ul.Jana Pawła II. Od środy rano samochody będą tędy jeździć już bez utrudnień!

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz