BizNews

Sklepy zmienią godziny otwarcia

Otwarcie 600 sklepu Lidl  Foto: Lidl

Po świętach sklepy należące do niektórych sieci handlowych zmienią godziny otwarcia. Nadal jednak obowiązywać będą ograniczenia dla klientów podczas zakupów.

W godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. Jeżeli młodsza osoba weszła do sklepu przed 10:00, może ona dokończyć zakupy. W pozostałych godzinach sklepy są dostępne dla wszystkich, w tym także dla seniorów. Obowiązuje również ograniczenie dotyczące liczby klientów przebywających w jednym czasie na terenie sklepu. Może do niego wejść maksymalnie tyle osób, ile wynosi liczba wszystkich kas, nie tylko czynnych, pomnożona przez 3.

Lidl

Większość sklepów sieci Lidl czynna będzie w godzinach od 6:00 do 24:00. Niektóre otwarte będą niemal całą dobę z przerwą techniczną między 3:00 a 4:00. W Poznaniu będą to sklepy przy ulicach Palacza, Warszawskiej, Bobrzańskiej, 28 Czerwca 1956 oraz Obornickiej. Całodobowo zrobimy zakupy także w Swarzędzu, Skórzewie, Śremie, Środzie Wielkopolskiej oraz Tarnowie Podgórnym.

Dino

Sieć sklepów Dino decydowała, że będą one teraz otwarte od 6:30 do 22:00.

Aldi

W marketach Aldi będziemy mogli zrobić zakupy przez cały tydzień, także w soboty, między 6:00 a 22:00.

Kaufland

Supermarkety działające pod szyldem Kaufland będą otwarte od 7:00 do 22:00.

Carrefour

Wszystkie sklepów sieci Carrefour działające w Poznaniu otwierane będą o godzinie 6:30. Najdłużej, bo do 23:00 czynny będzie sklep przy ulicy Pleszewskiej. Godzinę krócej zrobimy zakupy w sklepach przy ulicy Góreckiej i Solidarności. Do godziny 21:00 otwarte będą sklepy przy Nowogrodzkiej, Zamenhofa oraz na os. Kosmonautów.

Biedronka

Nowe godziny otwarcia obowiązywać będą także w sklepach sieci Biedronka. Większość z nich będzie otwarta od 6:00 do 24:00, jednak niektóre zamykane będą dopiero o godzinie 2:00. Tak będzie w poznańskich sklepach tej sieci przy ulicy Książęcej, Szwedzkiej, Hallera, Sycowskiej, Naramowickiej, Grunwaldzkiej, Gwiaździstej, Stróżyńskiego, Poszwińskiego, Sokoła oraz Piątkowskiej. Także do 2:00 czynne będą sklepy w Swarzędzu na os. Czwartatków, os. Działyńskiego i ul. Cieszkowskiego. Podobnie będzie w Luboniu i Mosinie.

Użyte w artykule zdjęcia: mat. prasowe, Lidl

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz