BizNews

Volkswagen wznawia produkcję

Wrzesnia_lakiernia  Foto:

Fabryki Vokswagena w Poznaniu i we Wrześni wznowią produkcję po pięciu tygodniach przerwy. Pracownicy za ten czas otrzymają pełne wynagrodzenie.

Produkcja zostanie wznowiona od poniedziałku (27.04). Uruchomienie produkcji odbywać się będzie stopniowo w pierwszych dniach z ograniczoną mocą. Rozruch następować będzie etapami, a wielkość produkcji uzależniona będzie od dostępności części, rozporządzeń administracyjnych, rozwoju sytuacji na rynkach zbytu i związanych z nią kalendarzy produkcyjnych. Wznowienie pracy w fabrykach nastąpi przy zachowaniu najwyższych środków bezpieczeństwa w zakresie ochrony zdrowia pracowników.

W tej chwili pracujemy intensywnie w małych zespołach nad przygotowaniem zakładów tak, aby np. możliwe było zachowanie odstępów, wprowadzenie podwyższonych standardów w zakresie higieny czy udostępnienie środków ochrony osobistej tam, gdzie to będzie konieczne – podkreśla Josef Baumert, Członek Zarządu ds. produkcji i logistyki – w naszych działaniach w dalszym ciągu będziemy opierać się na wymianie informacji i procedurach w ramach koncernu oraz na zaleceniach Instytutu Roberta Kocha.“

Rozwiązania dotyczące wdrażanych działań profilaktycznych, organizacji pracy podczas przestojów i wynagrodzenia pracowników podczas przerwy produkcyjnej były przedmiotem rozmów z reprezentacją pracowników związkiem zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań.

Zgodnie z ustaleniami zawartymi ze związkiem zawodowym OM NSZZ Solidarność Volkswagen Poznań 5 tygodni nieobecności, które są wynikiem wstrzymania produkcji były dla pracowników Volkswagen Poznań w 100% płatne.

Użyte w artykule zdjęcia: Adam Ciereszko

Dodaj komentarz

kliknij by dodać komentarz